Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Blokada międzynarodowej konferencji ws. gazu łupkowego

dodano 15.12.2011
Blokada międzynarodowej konferencji ws. gazu łupkowego

Motywowani inicjatywą ludzi pozbawionych złudzeń co do stanu demokracji w Polsce, postanowili zakłócić warszawską konferencję


W dniach 28 listopada-1 grudnia 2011 roku w warszawskim hotelu Intercontinental odbyła się międzynarodowa konferencja „Shale Gas World Europe 2011”. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli koncernów, konsorcjów oraz firm obsługujących eksploatacje gazu łupkowego w Polsce, Europie i na Świecie. Na sali nie zabrakło reprezentantów Komisji Europejskiej i rządu polskiego. W tym jasno sprecyzowanym audytorium na próżno jednak szukać statystycznego mieszkańca Warszawy lub dowolnego regionu Polski. Najtańszy bilet wstępu na spotkanie, srebrny, kosztował 12 tys. złotych, najdroższy natomiast, platynowy, nie bagatela 20 tysięcy. Zaproszenia z urzędu kierowane były więc do tzw. klienta korporacyjnego i nie przewidywały obecności indywidualnego sceptyka. Umiłowanie organizatorów do metalicznych deseni nie kończyło się tego dnia tylko na zaproszeniach. W roli srebrnego sponsora warszawskiej konferencji wystąpiła firma Dow Chemical, właściciel firmy Union Carbide, odpowiedzialnej za największą katastrofę przemysłową w historii. Po tym gdy przed 27 laty doszło do wybuchu w fabryce pestycydów zlokalizowanej w indyjskim Bhopalu, zginęło dalece ponad 15 tysięcy osób, natomiast 500 tysięcy kolejnych odczuło na sobie skutki tragedii, oddziaływujące nań do dziś. Od lat trwają zabiegi pociągnięcia koncernu do odpowiedzialności, Dow Chemical odmawia jednak pokrycia kosztów, zarówno w dziedzinie adekwatnych odszkodowań jak i oczyszczenia obszaru. Pomimo niniejszego świadectwa, organizator uznał, iż Dow Chemical posiada etyczną legitymacje do sygnowania własną marką konferencji w hotelu Intercontinental [1].
W takim oto zamkniętym i odpowiednio przystrzyżonym gronie, prelegenci i odpowiednio wyselekcjonowani słuchacze mieli rozprawiać na temat gazu łupkowego: perspektyw, kwestii technicznych, szacunków finansowych a w dalszej kolejności, być może już w nieco bardziej kameralnym gronie, współpracy. W grafiku spotkania, jak można nam ufać, dopracowanym i wypełnionym licznymi atrakcjami, pojawił się jednak akcent, którego organizatorzy nie zaplanowali ani też najpewniej sobie nie życzyli.


NAJPIERW LUDZIE, POTEM ZYSKI
Tuż przed inauguracyjną przemową inicjującą konferencje, wywiązała się zaskakująca krzyżówka zdarzeń. W hallu hotelu Intercontinental pojawił się zespół Samby, który choć nie proszony, rozpoczął koncert przykuwając tym fortelem uwagę ochroniarzy. Tuż za muzykantami wszedł kolejny gość: niefortunny zbieg okoliczności kazał jego walizce otworzyć się, wysypując na podłoże bezlik piłeczek. Nie tylko one leżały tego dnia na podłodze, w takiej samej pozycji znalazł się za moment niezidentyfikowany mężczyzna, który jak się okazało, symulował wyraźną niedyspozycje. Gdy nagle na pierwszym piętrze, tuż nad głowami zaskoczonych hotelarzy, zawisł duży, czytelny transparent z napisem „Frack You” oraz nazwami regionów, które skutecznie oponują przeciwko eksploatacji gazu łupkowego, nikt nie miał już wątpliwości, że wiązanka nietypowych zdarzeń nie była fatalnym zbiegiem okoliczności.
   Blokada międzynarodowej konferencji ws. gazu łupkowego - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: Damian Żuchowski
avatar

O mnie
W serwisie od:
13.07.2007
Dodaj do znajomych

 
INNE OD Damian Żuchowski
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje