Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Tusk, Smoleńsk i kibice

dodano 02.11.2011
Tusk, Smoleńsk i kibice

Sytuacja w kraju a sytuacja na stadionach, czyli co kibice zarzucają Tuskowi.


Kibice Motoru Lublin przygotowali premierowi Tuskowi „gorące powitanie” podczas jego wizyty w Lublinie 1.10.2011 r. Do znanych z innych miast haseł dodali swoje: „Donald, ty łotrze, w Lublinie nikt cię nie poprze!”. Tuska witał też transparent nawiązujący do katastrofy smoleńskiej.
Kiedyś to było proste: kibic - ten kto kibicuje, kibol - ten kto demoluje. Dzisiaj jednak słowo „kibol” nabrało szerszego znaczenia i jest używane także z przekory przez środowiska kibicowskie protestujące przeciwko sytuacji w kraju i zamykaniu stadionów. Teraz by być "kibolem" wystarczy wywiesić na stadionie transparent nieprzychylny rządowi, a za nazwanie Tuska matołem w Białymstoku już wlepiali wysokie mandaty. Współczesny "kibol" mógłby też założyć humorystyczną stronę internetową, a już może się liczyć z wizytą ABW o 6:00 rano - tak dbają o nasze bezpieczeństwo i majestat konstytucyjnych organów Rzeczypospolitej. Tylko jakoś Palikotem, gdy nazywał zmarłego prezydenta chamem i insynuował, że może mieć on problemy z alkoholem, wymiar sprawiedliwości się nie przejmował, podobnie jak raperem, który śpiewał „zabiję prezydenta”.
Państwo, które nie potrafiło zadbać o bezpieczeństwo prezydenta i całej delegacji, jak największe zagrożenie traktuje teraz „kiboli” i innych obywateli domagających się prawdy o katastrofie smoleńskiej. Ja się zaś pytam, gdzie było ABW i inne służby, jak oddawano rządowego Tupolewa do remontu w zakładach w Samarze, których właścicielem jest Oleg Deripaska, a silniki samolotu do zakładów Saturn, należących do byłego agenta KGB Siergieja Cziemiezowa? Jak można było powierzyć remont tak ważnego samolotu (albo jakiegokolwiek samolotu) i jego silników w ręce ludzi pokroju Deripaski – rosyjskiego oligarchy i przyjaciela Putina, przesłuchiwanego przez zachodnich prokuratorów w związku z podejrzeniami o pranie brudnych pieniędzy i kontakty z mafią rosyjską, który od 5 lat ma cofniętą wizę do USA!? To tak, jakby ABW nie było od przeciwdziałania międzynarodowej przestępczości i innym największym zagrożeniom dla bezpieczeństwa kraju, w tym stwarzanym przez rząd Donalda Tuska, a od zajmowania się ... kibicami.
Od katastrofy smoleńskiej minęło już półtora roku i nie doczekaliśmy się spektakularnych dymisji szefów służb, a szef BOR-u odpowiedzialny za brak oględzin lotniska w Smoleńsku dostał drugą gwiazdkę generalską. Prawie nikt nie poniósł konsekwencji, choćby tylko politycznych, nie licząc wojskowych, którzy są tutaj tylko kozłami ofiarnymi, bo to rząd Tuska obciął pieniądze na armię. I nie licząc ministra Klicha, który podał się do dymisji, a Tusk go jeszcze usprawiedliwiał, tak jakby to gdzie i na jakich warunkach trafi na remont samolot ze specjalnej wojskowej floty nie było w gestii ministra obrony podległego premierowi.
   Tusk, Smoleńsk i kibice - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: www.jednomandatowe.pl
avatar

O mnie
W serwisie od:
06.05.2011
Dodaj do znajomych

 
INNE OD www.jednomandatowe.pl
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Partnerzy
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje