Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Korzyści i zagrożenia zakupów grupowych w Internecie

Autor: tissi
dodano 25.11.2010
Korzyści i zagrożenia zakupów grupowych w Internecie

Szybko zwiększająca się liczba serwisów oferujących zakupy grupowe sprawia, że coraz trudniej łowcom okazji upolować wartościowe oferty. Sprawdźmy co może zyskać klient zakupów grupowych i na jakie zagrożenia jest narażony.


Strony z zakupami grupowymi umożliwiają nabycie produktów lub usług w ograniczonym czasie i pod warunkiem, że zbierze się odpowiednia liczba chętnych na zawarcie transakcji. Obroty serwisów wzrosły kilkakrotnie w ciągu ostatnich miesięcy, a mimo to na rynku pojawiają się wciąż nowe start-upy z zamiarem ugryzienia kawałka tortu w tym dochodowym biznesie.
Obecnie, w Polsce istnieje ponad 10 serwisów z zakupami grupowymi, a nowe strony zapowiadają start w najbliższej przyszłości. Taka ilość portali obiecujących klientom zniżki niesie ze sobą zagrożenie w postaci pojawiania się mało interesujących lub nawet podejrzanych okazji. Cena, jaką płaci konsument za dużą ilość i różnorodność promocji to czas, jaki musi poświęcić na szukanie wartościowych ofert.
Korzyść: nagrody za polecenia
Serwisy zakupów grupowych silnie konkurują między sobą o klientów. Wiele z nich oferuje nagrody za polecenie strony znajomym i nakłonienie ich do zakupu. Nagrody wahają się w przedziale 5-15 zł za polecenie. Póki co, żaden z serwisów nie zwiększa wartości nagrody w zależności od ilości poleceń.
Zagrożenie: podejrzane firmy
Nikt nie chce kupować od podejrzanego sprzedawcy. Dlatego należy dokładnie sprawdzić restaurację czy salon kosmetyczny zanim kupimy bon. Serwisy zakupów grupowych dokładają starań aby dostarczać tylko najlepsze oferty lecz mimo to powinniśmy sami upewnić się co kupujemy.
Korzyść: okazje w mniejszych miastach
Najwięksi gracze na rynku negocjują oferty z lokalnymi firmami z mniejszych miast. Poszerzanie oferty o kolejne lokalizacje oznacza, że strony mogą już oferować więcej okazji jednocześnie, docierać do szerszego grona klientów, a sami konsumenci łatwiej znajdują promocje w miejscach swojego zamieszkania.
Zagrożenie: wątpliwe okazje
Zdarza się, że ceny na stronach grupowych zakupów są porównywalne z cenami, jakie możemy uzyskać za pomocą innego rodzaju kuponów. Przykładem mogą być restauracje oferujące zniżkowe bony na własnej stronie internetowej. Dlatego zawsze warto sprawdzić, czy zakup, który planujemy rzeczywiście jest okazją.
Korzyść: zatrzymanie klienta
Wiele osób sadzi, że klienci, którzy przychodzą z kuponami już nigdy nie wrócą ponieważ są oni tzw. "łowcami okazji" nieustannie szukającymi zniżki. W zakupach grupowych chodzi jednak o powracających klientów, więc należy się spodziewać działań taktycznych, takich jak newslettery z ekskluzywnymi rabatami.
   Korzyści i zagrożenia zakupów grupowych w Internecie - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: tissi
avatar

O mnie
W serwisie od:
19.11.2010
Dodaj do znajomych

 
INNE OD tissi
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
08.06.2008 09:08:06
27.10.2007 09:48:35
08.05.2009 12:14:37
zobacz więcej
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje