Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Moje wielkie, greckie wakacje

Autor: njnowak
dodano 01.07.2009
Moje wielkie, greckie wakacje

Wspomnienia z podróży do Hellady.


20) O ile polskie wróble przypominają skrzydlate kuleczki, o tyle greckie są szczupłe i pozbawione wydatnych brzuszków.
21) Góra Olimp jest dokładnie taka jak mnie uczono; jej szczyt znajduje się w chmurach, toteż można sobie wyobrażać, iż właśnie tam mieszkają greccy bogowie.
22) Ulubionym talizmanem Greków jest ludzkie oko, które podobno neutralizuje złe uroki. Mieszkańcy Hellady wierzą, że tzw. złe spojrzenie może wywołać u człowieka ból głowy (szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, kiedy zostajemy zauroczeni przez niebieskooką osobę, urodzoną w sobotę).
23) W Meteorach znajduje się kilkanaście prawosławnych klasztorów, wybudowanych na szczytach wysokich gór. Kilkaset lat temu (i podobno dzisiaj!) mnisi, pragnący dostać się do któregoś z budynków, byli wciągani na górę w specjalnych sieciach.
24) Pierwszą informacją, którą podała nam pilotka wycieczki do Meteorów, była temperatura powietrza w Salonikach. Drugą była wiadomość o śmierci Michaela Jacksona.
25) Jak wynika z rozmaitych statystyk, Grecy żyją dłużej od Polaków, ponieważ lepiej się odżywiają oraz unikają pośpiechu.
Nie wiem, dokąd pojadę w przyszłym roku. Może znowu do Grecji, bowiem w te wakacje nie było mi dane zwiedzić Aten (a marzyłam o tym przez całe życie!). Moja Mama chciałaby odwiedzić Maroko, Turcję lub Bułgarię, natomiast mnie “ciągnie” do Chin i Japonii. Jednak… czy to dobrze, że częściej podróżuję po obcych krajach niż po własnej Ojczyźnie? Warto się nad tym zastanowić, zwłaszcza, że stare przysłowie mówi: “cudze chwalicie, swego nie znacie”.
   Moje wielkie, greckie wakacje - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: njnowak
avatar

Opis z moblo.pl
Socjopatia, nie psychopatia. Osobowość antyspołeczna (ASPD) https://njnowak.word...
W serwisie od:
28.05.2008
Dodaj do znajomych

 
INNE OD njnowak
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje