Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Celebrować z wielkim hukiem

Autor: WiXa
dodano 24.06.2009
Celebrować z wielkim hukiem

O spontanicznym przytulaniu napisałem już dwa artykuły. Pierwszy opowiadał o narodzinach tego pomysłu na świecie, drugi przedstawiał ideę utworzenia Dnia Przytulania w naszym kraju.


Kiedy dowiedziałem się, że akcję poparła tak duża marka jak Hoop Cola, postanowiłem skontaktować się z jej przedstawicielem i zapytać go skąd taki pomysł. Wysłałem kilka maili, wykonałem kilka telefonów i po paru próbach udało mi się przeprowadzić rozmowę z Patrycją Giurko, Group Brand Managerem marki Hoop Cola w Polsce.
Na początek bardzo ogólne pytanie; dlaczego Hooptymistyczny Ośrodek Otwierania Polaków przyłączył się do akcji Dzień Przytulania? I co przytulanie ma wspólnego z napojem gazowanym?
H.O.O.P. został powołany po to, aby promować wśród Polaków otwartość i spontaniczność. Chodzi o to, abyśmy przestali się zamykać na innych ludzi, a zaczęli bardziej ufać sobie nawzajem. Dzień Przytulania to inicjatywa, która umożliwia okazywanie sympatii drugiej osobie. Gest ten wyraża pozytywne uczucia, aprobatę dla drugiej osoby, chęć zbliżenia... Założenia tej akcji idealnie wręcz pasują do naszych.
Czy uważa pani, że Dzień Przytulania przyjmie się w Polsce? Internauci zwracają uwagę na to, że Polacy mogą krępować się przytulania z obcymi ludźmi. Jak by pani odpowiedziała na takie opinie?
Myślę, że ta inicjatywa ma ogromną szansę na sukces. Zwłaszcza, że popierają ją młodzi ludzie, którzy są bardzo otwarci na świat i chętnie angażują się w tego typu akcje. Są spontaniczni, w przeciwieństwie do poprzednich pokoleń. Jeszcze nie tak dawno temu takie uczucia były albo tłumione, albo sterowane odgórnie. Moim zdaniem Polacy są spragnieni pozytywnych i energetycznych inicjatyw.
Historię ze świata znam. Interesuje mnie jednak kto konkretnie wpadł na pomysł obchodzenia takiego dnia w naszym kraju.
Pomysł pojawił się podczas burzy mózgów. Z tego co wiem, to jego autorów jest kilku. Zainspirowani happeningami Juana Manna wpadli na pomysł, żeby i u nas spróbować się poprzytulać. Jesteśmy raczej mało otwartym narodem - zacznijmy więc od siebie - otwierać się, przekazywać pozytywne uczucia, a nie tylko negatywy lub obojętność. A każdy z nas czuje się lepiej, gdy jest dostrzeżony przez innych, zaakceptowany... i przytulony.
Czy Dzień Przytulania może pozytywnie wpłynąć na Polaków?
Oczywiście. Jest wiele inicjatyw w naszym kraju, które dobitnie pokazują, że potrafimy się jednoczyć i pomagać innym. Wystarczy chociażby podać przykład Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Może nie każdy będzie miał odwagę, aby wyjść tego dnia na ulicę i zacząć się przytulać z innymi ludźmi. Jednak sam fakt, że są wśród nas otwarci, spontaniczni i mili ludzie od razu pozwala spojrzeć na świat bardziej różowo.
   Celebrować z wielkim hukiem - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: WiXa
avatar

Opis z moblo.pl
Dodał(a) plik multimedialny http://patrz.pl?1265...
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych
Komunikator:

 
INNE OD WiXa
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje