Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Niszczenie dokumentów, czyli skuteczny recycling

dodano 27.11.2010
Niszczenie dokumentów, czyli skuteczny recycling

Troska o środowisko naturalne to obywatelski obowiązek. Takie czynności jak niszczenie dokumentów lub dysków twardych, choć pozornie nieistotne, powinny odbywać się zgodnie z pewnymi procedurami.


Niszczenie dokumentacji
Materiały podlegające przetwarzaniu, a więc nie tylko produkty codziennego użytku, ale też wszelkiego rodzaju dokumenty mogą być przetworzone jednorazowo lub wielokrotnie. Co istotne, recycling to nie tylko przysługa dla środowiska, ale także gwarancja ochrony naszej prywatności, gdyż właściwe niszczenie dokumentacji jest ściśle powiązane z ochroną naszych danych osobowych oraz tajemnicą korespondencji. Wyrzucenie dokumentacji osobowej, a więc wszelkiego rodzaju oświadczeń, kwitów, podań, wniosków czy nagrań głosowych w sposób tradycyjny jest niedopuszczalne, gdyż groziłoby dostaniem się informacji poufnych w ręce osób trzecich. W związku z tym na rynku pojawiły się specjalne firmy, które zajmują się profesjonalnym niszczeniem dokumentacji, zapewniając nie tylko właściwe opakowania i zaplombowanie, ale także transport odpowiednio dostosowanym pojazdem wyposażonym w specjalne czujniki antywłamaniowe i umożliwiającym monitorowanie przewożonego ładunku na trasie. Ważne jest, aby urządzenia zastosowane do niszczenia dokumentów spełniały europejskie standardy, co oznacza, że po przeróbce powinna być ona całkowicie nieczytelna.
Niszczenie dysków twardych
Obecnie coraz większą popularnością cieszy się magazynowanie informacji w formie elektronicznej, a więc najczęściej na płytach DVD lub CD.  Niszczenie dysków twardych również powinno odbywać się przy spełnieniu ogólnie przyjętych wymogów formalnych. Coraz częściej stosuje się tak zwany degaussing talerzy dyskowych lub taśm magnetycznych, czyli poddanie nośników magnetycznych wyspecjalizowanego procesowi powodującemu trwałe zmiany w polu magnetycznym nośnika bez możliwości odtworzenia informacji, nawet przy zastosowaniu wyrafinowanych narzędzi do odzyskiwania danych. Następnie tradycyjnie przeprowadza się dekonstrukcję, czyli rozbiera dysk na czynniki pierwsze, po czym tak obrobione talerze dysków przekazuje się do spalarni odpadów. Odrębną techniką jest fizyczne niszczenie płyt CD/DVD/BlueRay w młynie młotkowym. Niejednokrotnie proces obejmujący niszczenie dokumentów oraz dysków twardych odbywa się w obecności właściciela lub specjalnego przedstawiciela. Co więcej, można także domagać się udostępnienia nagrania filmowego z zarejestrowanym procesem niszczenia dokumentacji. Warto jednak pamiętać, że pomimo, że recycling to proces wymagający zastosowania złożonych technik przez wyspecjalizowane w tej dziedzinie firmy to każdy z nas może mieć swój wkład w ochronę środowiska. Wystarczy zacząć od tak prostej czynności jak segregacja śmieci.
   Niszczenie dokumentów, czyli skuteczny recycling - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: sylwester7
avatar

O mnie
W serwisie od:
06.11.2009
Dodaj do znajomych

 
INNE OD sylwester7
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje