Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Siłownia pod znakiem kobiety
dodano 31.10.2010
Kobiety docierają do najdalszych zakątków świata. Czas sforsować ostatni bastion męskości, jakim jest siłownia. Radzimy, jak bez uszczerbku dla kobiecych kształtów ujędrnić i wzmocnić ciało.
Same dobrodziejstwa siłowni
Dzięki ćwiczeniom siłowym masa mięśniowa wzmacnia się, a jej rysunek na ciele staje się bardziej apetyczny i seksowny. Skóra również nabiera większej sprężystości i jędrności, redukuje się również mało estetyczny celulit.
Ćwiczenia z ciężarkami sprzyjają nie tylko urodzie, ale i zdrowiu. Choć w wieku 20 lat mało kto o tym myśli, zmniejszają ryzyko wystąpienia osteoporozy. Podczas ćwiczeń siłowych, obciążamy układ kostny, wówczas następuje stymulacja pracy komórek kostnych i procesów kościotwórczych. Z kolei wzmocnienie tkanki mięśniowej, poprawia koordynację ruchową i zmniejsza ryzyko złamań.
Siłownia w końcu może być także kojącym balsamem dla naszego serca. Nie chodzi tu tylko o zapoznanie wspaniale zbudowanego księcia trzymającego w dłoni hantle zamiast miecza, ale także wzmocnienie naszego własnego mięśnia sercowego. Trening siłowy pozytywnie wpływa na układ wydolnościowy, co więcej osoby z nadciśnieniem mogą uspokoić ciśnienie krwi już po kilkunastu tygodniach ćwiczeń.
Przykładowe ćwiczenia na jędrne pośladki i nogi:
1. Przysiady, 2 serie, 10-12 powtórzeń
Działa na mięśnie łydek, ud i pośladków. Uginamy kolana i prostujemy się, bez odrywania stóp. Im głębszy przysiad, tym większa korzyść dla ciała.
2. Prostowanie podudzi siedząc na maszynie, 2 serie, 10-12 powtórzeń
Formuje mięśnie czworogłowe ud.
3. Wypychanie suwnicy, 2 serie, 10-12 powtórzeń
Działa na tylną i przednią część mięśni ud oraz pośladki.
4. Uginanie podudzi na maszynie, 2 serie, 10-12 powtórzeń
Ćwiczenia które trenuje tylną część uda czyli mięśnie dwugłowe.
5. Wypady w bok, 2 serie, 10-12 powtórzeń
Ćwiczenie trenuje wewnętrzną część uda i pośladki. Bierzemy w dłonie hantle, stajemy w lekkim rozkroku, ręce opuszczamy wzdłuż tułowia. Wnętrza dłoni skierowane są ku sobie. Prawą nogą robimy daleki wypad w bok. Lewa noga jest prosta, palce skierowane do przodu. Aby wrócić do pozycji wyjściowej, należy się odepchnąć. Wykonujemy 2–3 serie po 8–15 powtórzeń na każdą nogą.
6. Odwodzenie nóg przy wyciągu, 2 serie, 10-12 powtórzeń
Bardzo korzystne i przyjemne ćwiczenie na zewnętrzne części ud oraz pośladki. Zaczepiamy linkę przy wyciągu dolnym i mocujemy do kostki. Stajemy na jednej nodze, lekko uginając kolano i przytrzymując się drążka dla równowagi. Drugą nogę unosimy do przodu, nie zginając jej w stawie kolanowym. Utrzymując tułów w stałej pozycji, przenosimy ja w lewo i potem powracamy do pozycji wyjściowej.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW