Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Amgen Scholars Program – nowe pokolenie naukowców

dodano 09.10.2010
Amgen Scholars Program – nowe pokolenie naukowców

Na początku września 68 studentów reprezentujących 39 uczelni z 14 państw europejskich spotkało się na Uniwersytecie Cambridge z okazji drugiego Europejskiego Sympozjum Naukowego Amgen. Uczestnicy tego spotkania to przyszła elita naukowa Europy.


Program Naukowy Amgen Sholars stworzono w roku 2006 w ramach opiewającej na 27,5 milionów dolarów międzynarodowej inicjatywy Fundacji Amgen. Za główny cel Programu obrano umożliwienie studentom prowadzenia badań, wśród najlepszej kadry naukowej na świecie. Pod okiem mentorów studenci zgłębiali obszary badawcze znacznie wykraczające poza zakres studiów.
W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 325 najzdolniejszych studentów ze Stanów Zjednoczonych i Europy, w tym również Polski, podejmując współpracę

z opiekunami naukowymi z 13 najlepszych uniwersytetów na świecie.
Podsumowaniem Programu było trzydniowe sympozjum w Cambridge. Podczas niego uczestnicy mieli szansę nawiązać sieć kontaktów, spotkać się z najlepszymi naukowcami oraz zaprezentować własne projekty badawcze.
W USA Program Naukowy Amgen Scholars jest obecnie postrzegany jako jeden z najbardziej prestiżowych programów badawczych dla studentów. Ponad 70 proc. absolwentów Programu Naukowego Amgen Scholars, którzy ukończyli studia, kontynuuje naukę w celu uzyskania wyższego stopnia naukowego, bądź rozwija swoją karierę zawodową w obrębie nauk ścisłych lub inżynieryjnych. Zainteresowanie Programem Amgen Scholars systematycznie rośnie, o czym najlepiej świadczy podwojenie liczby aplikacji w 2010 roku.
W tegorocznej edycji wzięły udział następujące europejskie uniwersytety: Uniwersytet Cambridge (Anglia); Instytut Karolinska (Szwecja); Uniwersytet Ludwiga Maximiliana (Niemcy). W USA w Programie Amgen Scholars wzięły udział: Kalifornijski Instytut Technologii, Uniwersytet Columbia/College Barnarda, Uniwersytet Howarda, MIT, Uniwersytet Stanforda, Uniwersytet Kalifornijski, Berkeley, UCLA, Uniwersytet Kalifornijski w San Diego, Uniwersytet Kalifornijski w San Francisco i Uniwersytet Waszyngtoński.
Program Naukowy Amgen Scholars daje studentom wyjątkową możliwość zaangażowania się w zaawansowane badania pod okiem wybitnych specjalistów. „Jesteśmy przekonani, że tego rodzaju doświadczenie otworzy drzwi do ekscytujących ścieżek kariery” – powiedział Jean J. Lim, Prezes Fundacji Amgen.
Wsparcie finansowe dla studentów jest jednym z ważniejszych elementów Programu. Pozwala zapewnić zakwalifikowanym studentom warunki uczestniczenia w Programie bez względu na ich status materialny. Każda z uczelni biorących udział w Programie ma możliwość zaproponowania nieco odmiennych warunków uczestnictwa.
   Amgen Scholars Program – nowe pokolenie naukowców - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: flamingopr
avatar

O mnie
W serwisie od:
09.10.2010
Dodaj do znajomych

 
INNE OD flamingopr
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje