Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Na porost włosów
dodano 06.10.2010
Wypadanie włosów to problem, który dotyczy nas wszystkich. A to dlatego, że jest to naturalny proces. Jednak pod jednym warunkiem – gdy codziennie tracimy nie więcej niż około 200 włosów. W innym wypadku możemy mówić już o łysieniu.
Gdy wypadanie włosów spowodowane jest brakami żywieniowymi, wówczas należy zadbać o to, by wzbogacić codzienny jadłospis o brakujące witaminy oraz składniki mineralne. W diecie nie powinno zatem zabraknąć owoców oraz warzyw. Można również wspomóc się suplementami diety. Trzeba jednak uważać, by nie dopuścić do nadmiaru czyli niejako przedawkowania witamin. Czasami może zdarzyć się tak, że włosy wypadną, gdy w naszym organizmie znajdzie się zbyt duża ilość cynku.
Po środki na porost włosów na pewno nie warto sięgać również wtedy, gdy borykamy się z łysieniem poporodowym. Choć włosy będą wypadać garściami, samoistnie odrosną. Trzeba dać im jednak trochę czasu. Najczęściej po upływie kilku tygodni problem mija.
Gorzej jest z łysieniem, które pojawia się przy menopauzie oraz łysieniem androgenowym (zarówno kobiet, jak u mężczyzn). W takiej sytuacji nie należy liczyć, że włosy odrosną same. W tym przypadku koniecznością jest sięgnięcie po środki na porost włosów.
Gdy potrzebne są środki na porost włosów…
Jeżeli już wiemy, że mamy do czynienia z łysieniem androgenowym (lub tym, które jest następstwem okresu przekwitania), wówczas należy udać się do specjalisty po to, by ten przepisał nam odpowiednie środki na porost włosów oraz takie, które będą hamowały łysienie. Najczęściej jest to jeden specyfik, który należy – w przypadku łysienia androgenowego – stosować codziennie i systematycznie. Bywa bowiem tak, że po jego odstawieniu ponownie zaczynamy tracić włosy. Można więc powiedzieć, że stosowanie takich preparatów należy potraktować jak mycie zębów czy inne czynności higieniczne. Stosowanie środków na porost włosów musi nam wejść w krew i musi stać się codziennym rytuałem.
Warto wspomnieć, że środków na porost włosów oraz tych, które hamują łysienie jest mnóstwo. Niezależnie od tego, na jaki preparat się zdecydujemy, należy zwrócić uwagę na skład takich specyfików. Nie wszystkie bowiem substancje działają antyandrogenowo i aktywizująco.
Warto zadbać o to, by w składzie preparatu przeciwdziałającemu łysieniu znalazł się na przykład finasteryd. Jest to lek, który wykazuje działanie antyandrogenowe. Jest więc inhibitorem enzymu powodującego przekształcanie się testosteronu w dihydrotestosteron.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW