Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Dlaczego warto zostać architektem

dodano 22.07.2010
Dlaczego warto zostać architektem

Zatrudnienie po architekturze można znaleźć zarówno w kraju, jak i za granicą. Architekt to tak zwany wolny zawód. Oznacza to, że wykonujące go osoby mogą pracować jako samodzielni twórcy.


Architektura,  z czym to się je? 
W dniu dzisiejszym zajmiemy się przedstawieniem ogólnych informacji na temat studiowania na kierunkach architektonicznych.
Wprowadzając chciałbym powiedzieć, że wydziały kształcące przyszłych architektów zapewniają studentom wszechstronne przygotowanie, tak by nie mieli kłopotów ze znalezieniem w przyszłości zatrudnienia, a często się zdarza, że praca czeka na przyszłych architektów już w czasie studiów.
Wiele możliwości 
Zatrudnienie po architekturze można znaleźć zarówno w kraju, jak i za granicą. Architekt to tak zwany wolny zawód. Oznacza to, że wykonujące go osoby mogą pracować jako samodzielni twórcy. Dlatego bardzo często pracują w swoich pracowniach lub biurach w przedziałach czasu jaki im najbardziej pasuje. Najlepsi zarabiają bardzo dużo, a rozpiętość między najwyższymi i najniższymi dochodami w branży jest ogromna.
Absolwenci studiów architektonicznych znajdą pracę w pracowniach architektonicznych i urbanistycznych. Poza tym mogą starać się o pracę w:

- urzędach administracji rządowej i samorządowej,

- biurach nadzoru budowlanego,

- przedsiębiorstwach budowlanych,

- firmach organizujących wystawy,

- teatrze, filmie i telewizji przy projektowaniu scenografii,

- redakcjach pism branżowych i artystycznych,

- firmach deweloperskich,

- pracowniach wnętrzarskich
Tylko 20 procent absolwentów uczelni architektonicznych pracuje w swoim zawodzie. Tak jest w Polsce i na całym świecie. Pozostali nie mają problemów ze znalezieniem pracy w innych branżach. Z powodzeniem realizują się jako:

- scenografowie,

- reżyserzy,

- biznesmeni,

- producenci materiałów budowlanych,

- deweloperzy,

- graficy,

- dizajnerzy
Podsumowując należy podkreślić, że ten rodzaj studiów daje bardzo duże możliwości rozwoju dla osób ambitnych i pracowitych. Również proces rekrutacji jest bardzo wymagający dlatego warto przed studiami skończyć specjalistyczne kursy z rysunku, które przygotują cię na Wydział Architektury i Urbanistyki, Architektury Krajobrazu oraz Architektury Wnętrz.
mgr inż. arch. Artur Pawłowski
   Dlaczego warto zostać architektem - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: arturpawlowski
avatar

O mnie
W serwisie od:
14.05.2009
Dodaj do znajomych

 
INNE OD arturpawlowski
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje