Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Sesja, sesja i po sesji

Autor: caro89
dodano 02.07.2010
Sesja, sesja i po sesji
Ocena:

Czerwiec to czas zaliczeń, oddawania prac, a przede wszystkim egzaminów. Jest to najcięższy okres w życiu każdego studenta. Musi on wziąć się do solidnej nauki, mimo pięknej pogody, która nijak współgra z próbą wytężania umysłu.


Egzaminy. Niezapomniane doświadczenie studenta, nierzadko wspominane na długie lata. Najlepiej zapamiętuje się te, które były trudne, banalnie proste, a przede wszystkim – ustne. Bo właśnie na tych ustnych student musi wykazać się elokwencją, wspaniałym zasobem słownictwa, no i ktoś mógłby pomyśleć, że wiedzą. A to już zależy. Czasami wystarczy pewność siebie, nienaganny wygląd i trochę szczęścia. Za przykład podam tutaj Paulinę, koleżankę, która przygotowując się w nocy, dzień przed ustnym, nie śpiąc w ogóle, trafiła na pytania, na które akurat umiała odpowiedzieć. Dostała piękną, okrąglutką trójeczkę.

Niestety, egzaminy nie zawsze udaje się zaliczyć za pierwszym podejściem. Czy zależy to od braku wiedzy i przygotowania? Najczęściej, ale nie zawsze.

Koleżanka nie zdała egzaminu do którego przygotowywała się pół semestru, bo jest on dość trudny i zawsze dużo osób go „uwala”. Odpowiedziała na wszystkie pytania(w formie pisemnej) i kiedy zadowolona sprawdzała wyniki z niedowierzaniem ujrzała przecudnej urody dwóję. Kiedy poszła na dyżur do szanownego pana profesora, ten oznajmił, że jej pracy nawet nie sprawdzał (sic!), bo widział jak przez cały egzamin ściągała. A nie ściągała. Ale cóż, profesor wie lepiej.

Czasami może zabraknąć szczęścia, gdy braknie jednego punktu do zdania. Ale nie martwmy się – w przyrodzie nic nie ginie i na pewno się kiedyś odbije.

Na większości polskich uczelni sesja dobiega już końca, a popularny ostatnio wśród studentów żart „Co jest gorsze od sesji zimowej? Sesja letnia” to prawda. Letnia sesja egzaminacyjna niesie za sobą ryzyko września, jak niektórzy pieszczotliwie mówią – kampanii wrześniowej. Może ona pokrzyżować niejedne plany dotyczące ostatniego miesiąca, pięknego dla każdego studenta czasu, czyli wakacji.
   Sesja, sesja i po sesji - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: caro89
avatar

O mnie
W serwisie od:
09.06.2010
Dodaj do znajomych

 
INNE OD caro89
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje