Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Zestaw kina domowego - dla początkujących

Autor: asencja
dodano 01.03.2007
Zestaw kina domowego - dla początkujących

Czy nadal trzeba chodzić do kina, aby obejrzeć film na dużym ekranie z dźwiękiem przestrzennym w doskonałej jakości? Otóż nie - dzięki systemom kina domowego, tradycyjne kino staje się przeżytkiem.Tak jak sama nazwa nam mówi, kino domowe pozwala w domowych warunkach oglądać filmy z takim efektem, jakbyśmy siedzieli w kinowych fotelach. Co wchodzi w skład kina domowego? Podstawa jest dobry amplituner, następnie telewizor (LCD/plazmowy/tradycyjny/projektor), odtwarzacz DVD (ewentualnie nagrywarka), zestaw głośników (5,6, lub nawet 7), oraz głośnik niskotonowy (sobwoofer). Wszystkie te elementy połączone razem sprawiają, że cichutki szmer, jak i głośny krzyk przyprawią nas o dreszczyk emocji. Pozwolę sobie pokrótce omówić powyższe elementy, aby choć trochę przybliżyć ich znaczenie:

Amplituner
To urządzenie, w które zawiera w sobie wielokanałowy wzmacniacz (amplifier), radio (tuner), oraz zespół zasilaczy (stabilizowanych dla tunera i przedwzmacniacza lub niestabilizowanych dla wzmacniacza mocy).
Najpopularniejsze systemy wielokanałowe to:
• 5.1 (6 kanałowy) z dekoderami Dolby Digital (AC-3) / DTS / DOLBY PROLOGIC II
• 6.1 (7 kanałowy) z dekoderami Dolby Digital EX / DTS ES / DTS Matrix 6.1 / DTS Discrete 6.1

• 7.1 (8 kanałowy) z dekoderami Dolby Digital EX / DTS ES Matrix 7.1 / DTS Discrete 7.1 / Dolby ProLogic II
Od wielkości pomieszczenia, oraz współpracujących z nim głośników zależy, jaką moc mamy wybrać.

Odtwarzacz DVD
Odtwarzacz DVD jest to urządzenie służące do odtwarzania płyt DVD i CD audio i video.
Najnowsze odtwarzacze wyposażone są w cyfrowe złącze audio i wideo HDMI. Obraz w wysokiej rozdzielczości HD jest ostrzejszy i wiernie przedstawia wszystkie szczegóły. Ponadto można odtwarzać pliki MP3 i WMA z płyt CD-R/RW oraz przeglądać zdjęcia dzięki przeglądarce JPEG. Standardem także staje się także możliwość odczytu filmów nagranych w formacie DivX i XviD. Odtwarzacze w sklepie www.hoopla.pl można już kupić od 155 zł. Dla osób, które chcą uwieczniać filmy, idealnym urządzeniem do kina domowego będzie nagrywarka DVD. Spełnia ona wszystkie funkcje odtwarzacza, lecz ponadto daje możliwość nagrywania telewizji z wykorzystaniem płyt z oznaczeniem „+”, jak i „-” (DVD+R/+RW/-R/-RW). Jeżeli chodzi o nagrywarki, to ceny w sklepie internetowym Hoopla.pl kształtują się pomiędzy 400 do 2000 zł. Coraz popularniejsze stają się nagrywarki DVD z twardym dyskiem. Są one droższe od tradycyjnych nagrywarek, ale poważnie zastanówmy się, czy taka funkcja nie będzie nam potrzebna. Funkcja ta umożliwia edycję i montaż nagranego materiału, jak i możliwość szybkiego podglądu nagrania. Pojemność twardego dysku kształtują się od 40GB do 400GB.
wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: asencja
avatar

Opis z moblo.pl
właśnie robie zakupy Audio :) www.maxaudio.pl - polecam :)
W serwisie od:
21.12.2006
Przyjaciół:
3
Dodaj do znajomych

 
INNE OD asencja
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje