Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Złoto jest... zdrowe

dodano 23.04.2010
Złoto jest... zdrowe

Dziś mało kto pomyśli o tym, że złoto to nie tylko kruszec, z którego wyrabia się biżuterię, ale także lekarstwo na niektóre dolegliwości. Leczenie złotem wydaje się zabobonem, choć w czasach nam odległych nie tylko stosowano je w medycynie.


Jak było kiedyś
W starożytności złoto stosowano było jako dodatek do pokarmu i płynów. Przykładowo w Egipcie pito płynne złoto trzy razy dziennie, wierząc, że zapewni ono długowieczne życie, młodość, wigor oraz że złoto jest lekarstwem na różne choroby.
Jak jest dziś
Potocznie panuje przekonanie, że jeśli noszona biżuteria ze złota pozostawia na skórze czarne ślady (czernienie złota) i nie jest to wynikiem ścierania się materiału, to za ten stan odpowiadają takie choroby organizmu, jak: nerwica, choroby wątroby, choroby serca, problemy z hormonami głównie tarczycy, czy brak potrzebnych witamin i minerałów. Wielu z nas obserwuje pozostawianie śladów przez złoto w okresie osłabienia, wzmożonego wysiłku czy stresu. Jednak specjaliści ostrzegają, że nie należy przywiązywać się do tych teorii – konieczna jest wizyta u lekarza w celu prawidłowego zdiagnozowania, jeśli podejrzewamy, że coś nam dolega.
Złoto a medycyna
Obecnie złoto stosowane jest przede wszystkim w leczeniu chorób nowotworowych (powstało 100-stronicowe opatentowane dzieło wyjaśniające oraz opisujące metodę leczenia złotem). Ale złoto to także pomoc przy chorobach zakaźnych, wenerycznych i reumatycznych. Pomoże przy wypadaniu włosów czy przy leczeniu ropni i liszajów. Podobnie jak srebro, cynk oraz miedź działa przeciwgrzybicznie, przeciwbakteryjnie i przeciwalergicznie. Preparaty ze złota uleczą trądzik. Do tego złoto pomoże w okresach wzmożonego wysiłku intelektualnego (np. przy nauce), ponieważ wpływa na funkcje mózgu.
Zwolennicy teorii leczenia złotem spośród leczniczych właściwości tego metalu wymieniają także alkoholizm, narkomanię, otyłość, zaburzenia trawienia, nerwicę, depresję oraz stany lękowe jako schorzenia, dla których złoto może być lekarstwem. Nanocząstki złota, czyli drobinki o wielkości kilkunastu nanometrów, gdzie jeden nanometr to miliardowa część metra, wykorzystuje się w medycynie przy badaniu kości w celu wykrycia mikropęknięć kości.
Złoto a kosmetyka
W kosmetologii czyste złoto, czyli o próbie 999, stosowane jest w zabiegach upiększających jako preparat skutecznie zmniejszający zmarszczki oraz likwidujący przebarwienia skórne. Osobom, których praca odbywa się za pośrednictwem komputera oraz osobom długo przesiadującym przed komputerem, zaleca się stosowanie specjalnej linii kosmetyków z dodatkiem złota, które służą do ochrony i pielęgnacji przepracowanych i zmęczonych oczu.
   Złoto jest... zdrowe - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: zlotagotowka
avatar

O mnie
W serwisie od:
02.03.2010
Dodaj do znajomych

 
INNE OD zlotagotowka
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje