Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Polskie niebo otwarte!

dodano 22.04.2010
Polskie niebo otwarte!

21 kwietnia 2010 roku, po kilku dniach, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej otworzyła niebo nad Polską. Zezwoliła na wykonywanie wszelkich operacji lotniczych na wszystkich lotniskach.


Polska Agencja Żeglugi Powietrznej otworzyła polską przestrzeń powietrzną o godzinie 7:00. Pierwszą maszyną, która wzbiła się w powietrze był samolot LOT-u. Tuż po godzinie 7:00 wystartował z Gdańska do Warszawy. O 8:40 przyleciał też samolot z Warszawy do Rzeszowa. Narodowy przewoźnik już pierwszego dnia wznowił kilkanaście rejsów krajowych i europejskich. Ponieważ na czas zamknięcia przestrzeni powietrznej wiele samolotów utknęło za granicą - m.in. w Paryżu, Monachium, Nowym Jorku i Chicago - teraz muszą wrócić do kraju, by ponownie zacząć realizować rozkład lotów.
Przerwa w lotach w naszym kraju z małymi przerwami trwała od czwartku, 15 kwietnia. W tym czasie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej kilkakrotnie otwierała i zamykała przestrzeń powietrzną nad Polską lub poszczególnymi regionami. Teraz nie powinno być już kłopotów z lotami w kraju i w Europie.
Wszystkiemu winien jest wybuch wulkanu Eyjafjoell na Islandii w okolicy lodowca Eyjafjallajoekull. Stwarzał on poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa pasażerów samolotów znajdujących się w powietrzu. Jak podkreślają specjaliści, pył ten może uszkodzić silniki, poszycie maszyny, wszelkie czujniki - np. prędkości czy wysokości - może znacznie lub całkowicie uszkodzić przednią szybę w samolocie, "zmatowić ją", co narazi samolot na tragiczną katastrofę.
Od czwartku 15 kwietnia 2010 roku odwołano blisko 100 000 lotów i sparaliżowano ponad 100 lotnisk.
   Polskie niebo otwarte! - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: princesimon
avatar

O mnie
W serwisie od:
16.10.2009
Dodaj do znajomych

 
INNE OD princesimon
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje