Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Rekordzista świata w locie na snowkite w zespole Diverse Extreme Team

dodano 07.08.2008
Rekordzista świata w locie na snowkite w zespole Diverse Extreme Team

W ramach rozbudowy projektu Diverse Extreme Team International do zespołu DExT dołączył Francuz, Jerome Josserand.


To rekordzista świata w locie na snowkite - sporcie, który jest zimową odmianą kitesurfingu. To kolejny, po hawajskim surferze Kaupenie Miranda, zagraniczny zawodnik

w zespole.

Największym sukcesem Jerome’a jest skok na 450 metrów, dzięki któremu zdobył absolutny rekord świata w 2007 roku. W sezonie 2008 osiągnął już dwa drugie miejsca w zawodach o Mistrzostwo Francji w Freeride, i tytuł Wicemistrza Szawjcarii w Best Line Snowkite oraz dwie trzecie pozycje w Mistrzostwach Szwajcarii we Freeride’dzie Snowkite i w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Szwajcarii.

Jerome jest 34-latkiem i mieszka w Grave la Meije we francuskich Alpach, które są jego naturalnym środowiskiem do ćwiczeń na kite’cie, gdzie codziennie spędza od 6 do 8 godzin. Jego ulubionym miejscem do treningów jest przełęcz Lautaret, znajdująca się 7 kilometrów od jego domu z pięknym krajobrazem, mnóstwem tras wokoło i perfekcyjnym wiatrem przez cały rok.
Jerome zaczął trenować snowkite w 2003 roku, trochę przez przypadek kupując od przyjaciół kite’a, a już cztery lata później został Mistrzem Świata. Obecnie we współpracy z konstruktorem pracuje nad opracowaniem nowego kite'a na następną zimę, co pomoże mu osiągnąć coraz to wyższe loty i miejmy nadzieję, pobić kolejny rekord świata. Snowkiter w zespole Diverse Extreme Team jest bardzo wszechstronny w uprawianiu różnych dyscyplin. Na nartach jeździ od drugiego roku życia, snowboard zaczął uprawiać gdy miał 12 lat, a paralotniarstwo praktykuje od 17 lat.

Jerome uwielbia latanie na snowkite’cie, ale zawody dla niego to nie tylko rywalizacja. Jest całkowicie pogodzony z górami, w harmonii z samym sobą, naturą i sportem. Poza sezonem ćwiczy kitesurfing, paralotniarstwo, wspinaczkę i wędrówki. Jak sam przyznaje „najlepszą rzeczą jest wspiąć się do góry jedynie dzięki wiatrowi, bez używania windy czy benzyny i paliwa jądrowego. Snowkite to 100 % ekologii”, do której Jerome przywiązuje szczególna uwagę.
Z marką Diverse Jerome związany jest od niedawna. Docenia bycie członkiem oryginalnego zespołu Diverse Extreme Team, który skupia i reprezentuje pasjonatów różnych dyscyplin sportów ekstremalnych. Cieszy się ze swoich osiągnięć w narciarstwie, snowboardzie i paralotniarstwie. Wszystkie jego pasje łączy w sobie snowkite. Dumny jest natomiast ze swojego syna Victora.
   Rekordzista świata w locie na snowkite w zespole Diverse Extreme Team - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: tomasz_albecki
avatar

Opis z moblo.pl
pozwól okazać mi moje emocje, powiedzieć jak się czuję, zamknij się wreszcie.
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD tomasz_albecki
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje