Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Faceci są jak zwierzęta

dodano 26.03.2010
Faceci są jak zwierzęta

Ileż to razy każdy z nas słyszał ten obleśny seksistowski i mizoandryczny tekst… Pamiętacie, w jakim kontekście on zazwyczaj pada? Tak jest, w kontekście zachowań seksualnych.


Podobno mężczyzna myśli tylko o szybkim seksie z jak największą liczbą byle jakich partnerek, byle by było gdzie. Podobno też jest to typowo zwierzęce zachowanie. Abstrahując od tego, że powyższa charakterystyka męskich zachowań seksualnych stanowi zwykłe schematyczne uprzedzenie, dla którego jestem najlepszym kontrprzykładem, podejmę się tutaj zadania zaprzeczenia nie tego, że mężczyźni dążą do seksu ale tego, jakoby takie zachowania należały do zwierzęcych.
Faktycznie, patrząc na zwierzęta, dostrzegamy, że samce wielu gatunków bardzo swawolnie podchodzą do kopulacji. Nie ważne czy to lwy, szympansy czy hipopotamy, wszystkich tych gatunków dotyczy swoboda seksualna. Lew nie bawi się w podchody, kiedy najdzie go ochota. Szympans nie potrzebuje gwieździstego nieba, gdy kroi się kopulacja. A hipopotam nie musi się odurzyć winem, aby spółkować z nową samicą.
Pod tym względem wszystkie samce są takie same i tacy sami mieliby być także mężczyźni. Wynikać z tego miałoby, że mężczyźni zachowują się jak zwierzęta. I czyż faktycznie nie pokazaliśmy właśnie zwierząt, które się zachowują w męski sposób…?
Otóż nie! Sprawne feministyczne oko powinno dostrzec w przytoczonych powyżej przykładach wielką szowinistyczną dyskryminację. Wszakże nie mówiliśmy w nich o zwierzętach a jedynie o samcach. Tymczasem utożsamianie zwierząt z samcami to dyskryminacja samic. Przecież badamy hipotezę, czy mężczyźni zachowują się jak wszystkie zwierzęta a nie czy zachowują się oni jak tylko samce.
Czy zatem kobiety wzbiły się cośkolwiek ponad poziom zwierzęcych samic, które zapewne kopulują ordynarnie niczym samce ich gatunków oraz mężczyźni? Czyż lwice nie myślą wyłącznie o parzeniu się? Czyż panie hipopotamowe nie szukają całymi dniami seksu? Czyż samice altanników nie mają w głowie tylko kopulacji?
Otóż nie. W tym miejscu żeński szowinizm musi zderzyć się z naukową rzeczywistością z dziedziny zoologii. Samica pawia nie dopuszcza do siebie samca póki ten nie oczaruje jej swym pięknym ogonem. Samice większości ptaków nie będą kopulowały, dopóki nie zostaną przekonane odpowiednimi śpiewami godowymi a samice większości innych gatunków, dopóki nie odbędą się przed nimi jakieś tańce godowe albo walki. Natomiast np. samica altannika nie będzie uprawiać seksu, póki samiec nie podaruje jej „altanki”, w której będzie mogła to zrobić.
   Faceci są jak zwierzęta - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: redakcja_www.maskulizm.pl
avatar

O mnie
W serwisie od:
28.09.2009
Dodaj do znajomych

 
INNE OD redakcja_www.maskulizm.pl
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje