o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Udany rewanż wicemistrza Polski. Legia-FK Homel 4:1

dodano 01.08.2008

Legia Warszawa zdeklasowała białoruski zespół FK Homel pokonując rywali 4:1 (1:1). Mecz rozpoczął się niezbyt udanie: gola dla gospodarzy zdobył Bressan w 20 min. po podaniu z głębi pola.

Na szczęście cios ten nie sparaliżował warszawskiej drużyny i "wojskowi" mogli się cieszyć z remisu już w 26 min. po tym, jak sfaulowano Macieja Rybusa w polu karnym. Sędzia bez wahania pokazał na "wapno", a jedenastkę pewnie wykonał Maciej Iwański. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć gospodarze mieli jeszcze dwie dosyć groźne akcje. Po przerwie legioniści rozpoczęli festiwal strzelecki. Za Piotra Rockiego wszedł Sebastian Szałachowski, który w zamieszaniu pod bramką Homela umieścił piłkę w okienku. Na 3:1 poprawił Iwański popisując się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Nic już nie mogło odebrać warszawiakom awansu. Wynik meczu ustalił Szałachowski w 66. minucie pakując piłkę do pustej bramki.
FK Homel - Legia Warszawa 1:4 (1:1)

Bramki: Renan Bressan (20) - Maciej Iwański (26-karny, 62), Sebastian Szałachowski (52, 66).

Żółte kartki: Anton Macwiejenka, Jewgienij Barsukow, Richard Bohomo (wszyscy FK Homel).

Sędziował Daniel Stalhammar (Szwecja).

Widzów: 2500.
FK Homel: Igor Łogwinow - Igor Kuzmienok (66-Siergiej Prokopow), Richard Bohomo, Paweł Rybak, Anton Macwiejenka - Siarhej Matwiejczuk, Andrej Misiuk, Andrej Baranok, Renan Bressan (62-Armen Tigranjan), Aghwan Mkrtczjan - Maicon Calijuri (46-Jewgienij Barsukow)

Legia Warszawa: Jan Mucha - Jakub Rzeźniczak, Wojciech Szala, Dickson Choto, Tomasz Kiełbowicz - Miroslav Radovic, Roger Guerreiro, Maciej Iwański, Piotr Giza (70-Ariel Borysiuk), Maciej Rybus (79-Mikel Arruabarrena) - Piotr Rocki (46-Sebastian Szałachowski).
   Udany rewanż wicemistrza Polski. Legia-FK Homel 4:1 - zobacz źródło wróc do artykułów