Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Lubrykanty

Autor: isas
dodano 16.12.2009
Lubrykanty

Niektóre kobiety unikają kontaktów seksualnych, bowiem okazuje się, że są one dla nich bolesnym przeżyciem. Wiele pań boryka się z problemem suchości pochwy. Jak sobie z tym radzić? Odpowiedź na to pytanie znajdzie się w poniższym artykule.


O kobiecej dolegliwości kilka słów…
Suchość pochwy nazywana jest fachowo dyspareunią. Jest to dolegliwość, która może być spowodowana przyczynami fizycznymi, jak i psychicznymi. Ogólnie rzecz ujmując, winą za suchość pochwy obarcza się hormony – jak zwykle – chciałoby się powiedzieć. Za odpowiednie nawilżenie tego płciowego narządu odpowiadają estrogeny. Jeśli więc „coś” przeszkodzi estrogenom w pracy, może poskutkować to niewystarczającą produkcją śluzu.
Suchość pochwy pojawia się najczęściej u kobiet wkraczających w okres menopauzy. Wówczas ilość estrogenów w organizmie spada. Co zatem robić w takich sytuacjach, by nie rezygnować z seksu?
Lekarze zalecają lubrykanty…
Lubrykanty są to preparaty, które znane są również pod nazwą żeli do miejsc intymnych. Ich zadanie polega na zapewnieniu odpowiedniego nawilżenia miejscom intymnym. Mogą więc okazać się przydatne również do seksu analnego.
Lubrykanty na bazie wody, gliceryny czy silikonu – które wybrać?
Obecnie na rynku istnieje wiele takich preparatów, których zadaniem jest zmniejszenie tarcia. Jedne produkowane są na bazie wody, inne zawierają glicerynę, a jeszcze inne silikon. Które lubrykanty będą najbardziej odpowiednie?

Tak naprawdę odpowiedź na powyższe pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy po takich preparatach.

Lubrykanty na bazie wody nie zaszkodzą delikatnemu środowisku bakteryjnemu pochwy, ponieważ woda jest czysta pod względem chemicznym. Niestety lubrykanty sporządzone na bazie wody mają jedną wadę – są krótkotrwałe. Oznacza to, że posmarowanie miejsc intymnych takim specyfikiem pozostanie nawilżone tylko przez krótki czas.

Lubrykanty na bazie gliceryny są o niebo lepsze od lubrykantów z wodą, jeśli chodzi o ich trwałość. Niestety również i żele glicerynowe mają swoje wady. Ponieważ są lepkie, ciężko je usunąć z okolic intymnych. To z kolei stwarza doskonałe warunki dla rozwoju infekcji.

Pozostają jeszcze silikonowe lubrykanty. I okazuje się, że są one najlepsze, bowiem stanowią połączenie zalet preparatów z wodą i specyfików glicerynowych. Co to oznacza? Tylko tyle, że nie wysychają szybko – podobnie jak gliceryna , oraz są bardzo „łagodne” dla delikatnego środowiska bakteryjnego pochwy.
   Lubrykanty - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: isas
avatar

O mnie
W serwisie od:
08.12.2009
Dodaj do znajomych

 
INNE OD isas
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje