Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Końcowa ocena za studia

Autor: annagr1
dodano 27.10.2009
Końcowa ocena za studia

Wiele osób myśli, że końcowa ocena widniejąca w dyplomie magistra to ocena wyłącznie za napisaną pracę. Prawda jest bardziej skomplikowana.


Na ocenę końcową studenta składają się trzy elementy:


ocena z całych studiów,

ocena za pracę,

ocena za egzamin końcowy.


Co zrobić, aby mieć piątkę na dyplomie?

Na wysoką ocenę trzeba pracować przez całe studia. W każdym roku student wypracowuje pewną średnią. Pod koniec studiów sumowane są średnie z wszystkich lat, a następnie obliczana jest całościowa średnia.

Wynika z tego, że należy mieć dobre stopnie z egzaminów już od pierwszego roku, by otrzymać ogólną średnią powyżej czterech.
Drugi element to ocena za napisaną pracę. Stopień ten najczęściej student poznaje w momencie rozpoczęcia końcowego egzaminu magisterskiego. Jak napisać pracę na piątkę? Jedni wertują biblioteki, inni zdają się na pomoc fachowców. Trudno napisać w kilku słowach o cechach bardzo dobrej pracy dyplomowej. Na pewno powinna być na temat, oryginalna, pisana zgodnie z regułami gramatycznymi oraz stylistycznymi, a także - odkrywcza.
Trzeci element końcowej oceny to stopień za egzamin. Promotor, recenzent oraz trzecia osoba z komisji teoretycznie mogą zadać pytanie z zakresu całych studiów. W praktyce przyjęło się, że dodatkowe pytania dotyczą dziedziny lub działu, z którego napisano pracę.
Po otrzymaniu wszystkich trzech ocen: średniej z całych studiów, stopnia za pracę i oceny za egzamin, wpisywana jest ocena końcowa za studia - średnia z tych trzech elementów. Nieoficjalnie można dodać, że jeśli egzamin magisterski i pracę magisterską oceniono na bardzo dobry, a średnia ze studiów wynosi ponad cztery, ocena końcowa prawdopodobnie będzie bardzo dobra.
   Końcowa ocena za studia - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: annagr1
avatar

O mnie
W serwisie od:
27.10.2009
Dodaj do znajomych

 
INNE OD annagr1
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Partnerzy
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje