Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

GDZIE JEST GRANICA?

Autor: eMJot
dodano 26.10.2009
GDZIE JEST GRANICA?

Naszło mnie któregoś dnia na ustalenie gdzie kończy się mit a zaczyna prawda...


Tak sobie siedzę i myślę, ktoś powie że pewnie lepiej bym zrobił gdybym się czymś zajął i miałby rację:) Ale tak jakoś nurtuje mnie kilka kwestii.

Zastanawiam się gdzie jest granica i dlaczego, pomiędzy Bogiem a Kościołem. Ktoś powie że to totalny absurd, ale ja tak nie uważam. To że Kościół działa w imieniu Boga na ziemi, nie czyni go dobrym. Kościół to instytucja, natomiast Bóg nie, stoi ponad wszystkim.

Zastanówmy się. Co jest źródłem informacji od Boga? Z tego co wiem, dał on człowiekowi jeden przekaz informacji: Stary i Nowy Testament? Chyba tak. Jest coś jeszcze?

Wszystko co ponad to jest już indywidualną interpretacją tego dzieła, czyż nie? Wszystko co głosi Kościół, co nie jest dokładnie słowem z zapisów biblii, nie jest już słowem Bożym, a jedynie jego interpretacją.

Są przykazania Boże...drugie źródło. I są Kościelne. Tylko skąd się wzięły te drugie? Bo przecież nie od Boga, a jedynie od Kościoła i napisane przez jakiegoś człowieka, który za wszelką cenę chciał przyciągnąć ludzi do Kościoła jako instytucji, bo myślał że w ten sposób przyjdą do Boga, a ,może dla własnej korzyści??

A przecież Boga nosi każdy człowiek w sercu, oczywiście wierzący. Niewierzący pewnie też, tyle że nieświadomie może.

Czy jeśli człowiek przeczyta fragment biblii, zinterpretuje go na swój sposób, podkreślam że czyta słowo Boże!!, i będzie postępował wedle własnej interpretacji, mimo że Kościół nakazuje(właśnie, jak Kościół może coś nakazywać!!! grzeszy!!!) inaczej, to czy człowiek wtedy postępuje przeciw Bogu czy przeciw Kościołowi? A jeśli przeciw Kościołowi, to czy Kościół nie występuje przeciw Bogu nakazując rzeczy sprzecznych ze słowem Bożym?

Bo co jest ważniejsze...służyć i żyć w zgodzie z sobą samym i Bogiem jednocześnie, czy ślepe stosowanie się do jakichś zasad powstałych poprzez indywidualną interpretację słowa Bożego, która niekoniecznie w ogóle jest zgodna z tym przekazem?
Pomyślcie nad tym.
Pewna osoba, głęboko wierząca zapytała mnie:

"Jak to się dzieje że ateiści znają doskonale treść Pisma Świętego, a Katolicy z reguły nie?"
Wydaje mi się, że zwyczajnie ze strachu Katolik nie zagląda do Biblii. Bo znalazłby tam wiele zaprzeczeń do tego co zasłyszał w Kościele.
   GDZIE JEST GRANICA? - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: eMJot
avatar

O mnie
W serwisie od:
04.07.2007
Przyjaciół:
1
Dodaj do znajomych

 
INNE OD eMJot
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Partnerzy
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje