Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Zidane wręczył Puchar Mlecznego Startu drużynie z Olsztyna

dodano 08.06.2008
Zidane wręczył Puchar Mlecznego Startu drużynie z Olsztyna

Tysiące widzów obserwowało w Poznaniu finał rozgrywek Pucharu Mlecznego Startu. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazała się drużyna NAKI Olsztyn, która będzie reprezentować Polskę na światowym finale Danone Nations Cup w Paryżu.


Podczas spotkań rozgrywanych od końca marca na terenie całej Polski, na szczeblach powiatowym, wojewódzkim i półfinałów krajowych, o awans do poznańskiego finału rywalizowało łącznie ponad 1200 zespołów 11- i 12-latków. Dzisiejsi zwycięzcy reprezentować będą Polskę na turnieju światowym Danone Nations Cup, który zostanie rozegrany 7 września w Paryżu.
- Finał rozgrywek i możliwość zobaczenia światowej gwiazdy, jaką jest Zidane, to po miesiącach świetnej zabawy, dodatkowa nagroda dla uczestników Pucharu Mlecznego Startu - powiedział Przemek Pohrybieniuk z Danone, głównego organizatora Turnieju.
W rozgrywkach rywalizowali głównie chłopcy, najczęściej z rocznika 1996 (65%), jednak co wyjątkowo cieszy, w Pucharze Mlecznego Startu licznie wzięły udział również dziewczęta i było ich ponad 550!
W poznańskim Finale wzięły udział 32 drużyny wyłonione podczas czterech półfinałów krajowych w Łodzi, Lublinie, Redzie i Wrocławiu. Do rundy finałowej zakwalifikowało się osiem drużyn: PUKKS Chrzciciel Tychy, Lider Drogtom Włocławek, Naki Olsztyn, MOSISR, Jastrzębie "1", K.D Warta Poznań, Zagłębie Lubin TKKF Dolny Śląsk i OTS Korona HiD Ostrołęka.
Końcowa rozgrywka toczyła się między zespołami PUKKS Chrzciciel Tychy i Zagłębiem Lubin (0:1) o trzecie miejsce, a w wielkim finale NAKI Olsztyn pokonało OTS Koronę HiD Ostrołęka 2:0.
- To najlepszy dzień w moim życiu! Wierzyłem od początku, że wygramy! – cieszył się Jakub Tarafin z Naki Olsztyn.
Następny krok światowy finał Danone Nations Cup w Paryżu. Dla chłopców oznaczać to będzie pracowite wakacje, co potwierdza trener zwycięzców Andrzej Mierzejewski:
- Na pewno chłopcom należy się odpoczynek, ale już niedługo zaczynamy przygotowania do wyjazdu do Paryża.

Niezapomnianą atrakcją dla zawodników i tysięcy widzów na stadionie, była ceremonia wręczania nagród przez Zinedine’a Zidane’a, który z uwagą obserwował finałowe pojedynki. Zizou pojawił się również na murawie jako… zawodnik. Po spotkaniu o 1 miejsce, rozegrał kilkunastominutowy mecz z finalistami Pucharu. Był również czas na rozmowy z dziećmi, autografy i pamiątkowe zdjęcia.
Podczas Finału Zidane zapytany w kontekście Euro 2008 o szanse Polaków dyplomatycznie odparł:
   Zidane wręczył Puchar Mlecznego Startu drużynie z Olsztyna - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: tomasz_albecki
avatar

Opis z moblo.pl
pozwól okazać mi moje emocje, powiedzieć jak się czuję, zamknij się wreszcie.
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD tomasz_albecki
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje