Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Lokalizacja Sins of a Solar Empire dobiega końca!

dodano 05.06.2008
Lokalizacja Sins of a Solar Empire dobiega końca!

Nicolas Games SA z przyjemnością informuje, że prace nad lokalizacją Sins of a Solar Empire dobiegają końca i zgodnie z obietnicą informuje o szczegółach.


LOKALIZACJA

Biorąc pod uwagę warstwę tekstową, proces lokalizacji nie należał do specjalnie skomplikowanych. W grze znajduje się ponad dwieście stron maszynopisu, bogatego w terminologię kosmiczną. Zespół lokalizacyjny nie natknął się na elementy problematyczne. Pojawiło się jednak nieco problemów technicznych związanych z konstrukcją pliku tekstowego oraz miejsca udostępnionego w grze na teksty. Nie jest tajemnicą, że posługujemy się językiem, który ma dłuższe wyrazy i zdania niż angielski. Mając to na uwadze, studio lokalizujące grę musiało się wysilić, żeby teksty nie wylewały się poza ramki.
W pracach lokalizacyjnych wziął udział zespół składający się z 10 osób (kierownik projektu, tłumacze, korektorka, testerzy, informatyk), który był dodatkowo wspierany przez pracowników Nicolas Games. Prace nad samym tłumaczeniem i korektą przebiegały sprawnie, proces udało się skończyć nieco przed zaplanowanym terminem, co dało zespołowi trochę więcej czasu na testy, niż zakładano. Warto podkreślić ogromną pomoc i wsparcie, jakiego udzieliło środowisko fanowskie, a zwłaszcza Azazell. Szeroko zakrawająca współpraca zaczęła się od przygotowania pierwszej wersji glosariusza, która powstała na podstawie fanowskiego tłumaczenia. Ponadto do udziału w testach zlokalizowanej gry zaproszono trzy osoby ze środowiska fanowskiego. Testerzy bardzo się zaangażowali i ze stoickim spokojem korygowali wszelkie nieścisłości.
Obecnie poprawiane są ostanie błędy i szlifowana końcowa wersja do tłoczni. Przypominamy, że na płycie dostępne będą 2 wersje językowe: polska oraz oryginalna, anglojęzyczna.

POTĘŻNA SCENA – DOŁĄCZ DO NIEJ!

Dzięki wspólnej inicjatywie Nicolas Games i fanów gier strategicznych, grających m.in. w Sins of a Solar Empire, wszyscy chętni znajdą coś dla siebie na forum poświeconym temu gatunkowi. Pod adresem www.civ.org.pl mogą się komunikować wszyscy gracze, którzy chcą dołączyć do szerokiego grona polskiego community. Wspólnie tworzona, potężna scena Sins of a Solar Empire w Polsce pozwoli graczom w przyszłości wystawić silny zespół na międzynarodowe turnieje. Dołącz do polskiego community, a nie pożałujesz! Zmierz się z najlepszymi i zaistniej w krajowym rankingu mistrzów tej gry. Nicolas Games wraz z zespołem dbającym o rozwój społeczności SoaSE planuje liczne konkursy i turnieje, które wyłonią pierwszych mistrzów. Szczegółowy terminarz rozgrywek zostanie opublikowany wkrótce.
   Lokalizacja Sins of a Solar Empire dobiega końca! - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: gadzetoman77
avatar

Opis z moblo.pl
Dodał(a) plik multimedialny www.patrz.pl?358457
W serwisie od:
28.05.2008
Dodaj do znajomych

 
INNE OD gadzetoman77
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje