Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Panda zbawia świat

dodano 16.07.2008
Panda zbawia świat

W ofercie kin, jak co roku w trakcie wakacji, nie brak propozycji dla najmłodszych kinomanów. Jedną z nich, jest "Kung Fu Panda": film animowany, który w założeniu ma stanowić rozrywkę nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców.


"Kung Fu Panda" nie jest animacją, należącą do nurtu tych atrakcyjnych jedynie dla dorosłych, jak na przykład "Shrek", czy "South Park": miłe i pocieszne postacie wzbudzą sympatię wśród dzieci, które z zainteresowaniem prześledzą perypetie bohaterów. Nie jest to też film przeznaczony tylko dla małego widza. Pewne techniczne rozwiązania, kadry, odwołania do innych dzieł oraz przesłanie filozoficzne i moralne filmu w wielu momentach zrozumiałe jest tylko dla dorosłego widza.

Fabularnie, "Kung Fu Panda" to ubrany we wschodnie szatki, dobrze wszystkim znany schemat walki dobra ze złem. Niezdarna panda Po śni o wojownikach kung fu i dokonaniu wielkich czynów, w rzeczywistym świecie pomagając ojcu w prowadzeniu restauracji serwującej makaron. Niespodziewanie, wielki guru wskazuje Po jako tego, który wypełnić ma starożytną przepowiednię i stać się mistrzem kung fu. Zupełnie niewierzący w swoje możliwości, ale pełen zapału młody wojownik wstępuje do nieprzyjaznego klasztoru na wielkiej górze, by pod okiem trenera i mistrza Shifu, zgłębić techniki walki. Tymczasem zły lampart Tai Lung – były wychowanek i jak na razie najlepszy wojownik kształcony przez Shifu - uwalnia się z więzienia i podąża do klasztoru, by posiąść słowa zapisane w przechowywanym tam manuskrypcie, bowiem legenda głosi, że kto je przeczyta i zrozumie, stanie się prawdziwym mistrzem kung fu. Ostatecznie, dochodzi do pojedynku: łatwo przewidzieć, kto wychodzi z niego zwycięsko.
"Kung Fu Panda" przypomina "Władcą Pierścieni": Po wydaje się nie pasować do przeznaczonej mu misji tak samo, jak Frodo do swojej. W filmie pojawia się grupa pięciu wojowników, którzy na początku źle nastawieni do „Wybrańca”, ostatecznie stają za nim murem. Podobnie jak we Władcy Pierścieni, uwięzione na rubieżach zło pożąda pewnego przedmiotu (manuskryptu), który pozwoli mu przejąć władzę nad światem. Wojownicy reprezentują różne rasy, władające ziemią (Tygrysica, Małpa, Żmija, Modliszka i Żuraw), a żółw, będący mędrcem i kapłanem, w niektórych wypowiedziach przypomina mądrego Gandalfa. Także rozwiązania techniczne są jakby żywcem wyciągnięte z trylogii Jacksona: miejsce, gdzie więziony jest Tai Lung do złudzenia przypomina Mordor, a niezwykle dynamiczne sceny walki sposobem kadrowania odpowiadają tym, które mogliśmy oglądać we „Władcy”. Gdy Po walczy ze swoim przeciwnikiem, jego „drużyna” ewakuuje mieszkańców wioski, aż dziwne, że nie leży ona w Helmowym Jarze...
   Panda zbawia świat - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: kinga_matalowska
avatar

O mnie
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD kinga_matalowska
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
29.04.2009 13:04:43
23.07.2008 20:48:47
16.07.2008 12:13:50
21.06.2007 08:25:15
29.04.2009 13:04:29
zobacz więcej
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Partnerzy
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje