Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

"Jak zaprowadzono porządek w pewnym mieście" Cohello i krótka odpowiedź na nie

Autor: zeebii
dodano 08.07.2009
"Jak zaprowadzono porządek w pewnym mieście"  Cohello i krótka odpowiedź na nie

Właśnie przeczytałem opowiadanie Cohello i muszę przyznać że czyta się całkiem sympatycznie. Jeśli jednak chodzi o wymowę opowiadania, czyli hm. morał, - to się z nim całkowicie nie zgadzam.


-Czyli o nie roztropnych rządach Ahaba  w mieście  i słabym jego przywódcy.
Łatwo można sobie wyobrazić co się stało w mieście później. Oczywiście nie od razu, najpierw przez kilka lat sprawy toczyły się dalej swoim biegiem, a ludzie byli uczciwi i przestrzegali praw. Tego moralnego prawa  najpierw, ale i tego karnego oczywiście też.

Potem zaczęło się wszystko zmieniać i psuć, i nic już nie było takie jak wcześniej. Najpierw powoli jak wspomniałem a następnie nagle  niby lawina toczących się  kamieni z samego szczytu wielkiej góry.

Ahab nie rozumiał dlaczego w pewnym momencie zaczęło się wszystko psuć i nawet pewnego dnia wieczorem, wezwał swoją pierwszą żonę do siebie  aby ta wytłumaczyła mu przyczynę upadku miasta. Pierwszą żonę bo wszystkie pozostałe gdy zaczął praktykować Religię na poważnie kazał oddalić z pałacu ,  wskutek podszeptów mądrego mnicha. Dokąd poszły? Tego nie wiedział i nawet nie interesował się, a robił to nie ze złości, ale z pobudek czystych i szlachetnych, aby szatan nie miał do niego dostępu i nie kusił go już więcej pięknymi kształtami jego byłych żon, niezwykłymi zapachami ich pachnideł i różanych perfum,  i nie mniej zmysłowym głosem.   Jakim by mu mogły wieczorami, uroczo szeptać do ucha czułe słowa.
Wiadomo kobieta  jest marnością tego świata i  lubi mężczyznę kusić, i uwodzić jak narkotyk. I cóż mężczyzna wtedy może uczynić? Nic,  bo praktycznie jest bezbronny, żeby nie powiedzieć nagi, a kobieta gra na nim jak wirtuoz na instrumencie, poruszając wszystkie jego myśli i emocje. Inna sprawa to fakt, że urósł mu już sporych rozmiarów brzuch i zrobił się bardzo  leniwy. Nadużywania piwa i dobrego jedzenia religia przecież nie zabraniała, a mnich nawet po cichu zalecał.

Co się stało z dziećmi z licznych  małżeństw, z kobietami które dzięki nawróceniu się na  na prawdziwą religię oddalił?
Starsze chyba,  jak mówili ludzie,  poszły do przytułku założonego zresztą przez Ahaba. Oczywiście nie był taki głupi aby założyć przytułek na własny koszt, kazał to zrobić za pieniądze mieszkających w mieście ludzi, czyli podniósł tak zwane podatki.

A młodsze dzieci... włóczyły się gdzieś po mieście. Zresztą kto ich tam wie co robiły ze swoimi matkami. Część kobiet natomiast, znalazła schronienie w miejscowym domu uciech nazywanym zamtuzem, albo Domem Zabaw. A oficjalnie Domem Pielgrzyma, do którego przybywali aby odpocząć i przespać się po męczącym pełnym wrażeń dniu, liczni turyści i pielgrzymi odwiedzający miasto jak i wzgórze, - które stało się miejscem kultu. Z wielką  niezwykle piękną Katedrą wyrosłą w międzyczasie.
   "Jak zaprowadzono porządek w pewnym mieście" Cohello i krótka odpowiedź na nie - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: zeebii
avatar

O mnie
W serwisie od:
18.07.2007
Przyjaciół:
3
Dodaj do znajomych

 
INNE OD zeebii
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Partnerzy
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje