Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Wojowniczy miś panda

dodano 16.07.2008
Wojowniczy miś panda

"Kungfu Panda" to nowa produkcja twórców "Shreka" i "Madagaskaru" skupionych w studiu Dreamworks. Podobnie jak Madagaskar, również filmowa historia o wojowniczym misiu rozgrywa się w świecie zwierząt.


Fabularnie jest to parodia aktorskich filmów kungfu, w szczególności zaś, jak się wydaje dylogii "Kill Bill". Przesłanie filmu jest proste - każdy może spełnić swoje marzenia, nawet te które wydają się całkowicie nierealne. Jest to motyw często występujący w literaturze i filmie, a zwłaszcza w baśniach. Bohater tytułowy omawianego filmu, panda o imieniu Po, na początku filmu dzielnym wojownikiem jest jedynie w snach. Na jawie natomiast jest nieruchliwym żarłokiem, pomagającym swemu przybranemu ojcu w prowadzeniu restauracji. Przypadkiem zostaje wybrany Smoczym Wojownikiem i musi pokonać potężnego renegata. Motyw renegata burzącego ustalony porządek również jest częsty w literaturze i filmie. Najbardziej charakterystycznym przykładem takiej postaci jest Lord Vader z Gwiezdnych Wojen. Film "Kungfu panda" jest więc kompilacją znanych schematów, nie wnoszącą nic nowego do sztuki opowieści. Dobrze się jednak tę kompilację ogląda, bo wyszła spod rąk prawdziwych mistrzów. Zresztą "Shrek" też był taką kompilacją, a okazał się być kamieniem milowym w historii filmu animowanego.
Spotkać się można z opinią, że film jest laurką dla dzisiejszego chińskiego reżimu. Opinia taka nie wydaje się być słuszną. Starożytna chińska kultura i współczesny chiński reżim to dwie zupełnie odmienne, nie mające wiele ze sobą wspólnego w rzeczywistości. W Rosji przez siedemdziesiąt trzy lata ubiegłego stulecia panował reżim nie mniej krwawy niż dziś w Chinach, a nikt poważny nie postulował wprowadzenia moratorium na wznowienia i ekranizacje klasyki literatury rosyjskiej na przykład.
   Wojowniczy miś panda - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: svetomir
avatar

Opis z moblo.pl
Dodał(a) plik multimedialny http://jednota.patrz...
W serwisie od:
11.04.2007
Dodaj do znajomych

 
INNE OD svetomir
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje