Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Więcej punktów odbioru odpadów niebezpiecznych!

Autor: ziutka
dodano 15.07.2008
Więcej punktów odbioru odpadów niebezpiecznych!

Komunalny Związek Gmin "Dolina Redy i Chylonki", zrzeszający siedem gmin (Gdynię, Kosakowo, Redę, Rumię, Sopot, miasto i gminę Wejherowo) rozbudowuje system zbiórki odpadów niebezpiecznych w Gdyni. Od dzisiaj, 15 lipca jest takich punktów sześć.


Dzisiaj bowiem rozpoczynają działalność dwa nowe punkty przyjmowania odpadów w Gdyni: przy ul. Chylońskiej 301, który będzie obsługiwał tereny dzielnicy Cisowej, Chyloni i Pustek Cisowskich oraz przy ul. Żeliwnej 3, przeznaczony do pozostawiania odpadów z terenu Gdyni i Kosakowa.
Punkt zbiórki przy ul. Chylońskiej otwarty będzie w poniedziałki, środy w godzinach: 14.00-17.00 oraz w soboty od 11.00 do 15.00. Z kolei, na składowisku przy ul. Żeliwnej będzie można zostawiać odpady niebezpieczne we wtorki, czwartki od 14.00 do 17.00 oraz w soboty od 11.00 do 15.00.
Dotychczas na obszarze działania KZG funkcjonowały 4 Punkty Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych, tzw. PZON. Znajdują się one: w Wejherowie przy ul. Obrońców Helu 1, w Rumi przy ul. Ślusarskiej 2, w Sopocie przy Al. Niepodległości 723a oraz w Gdyni przy ul. Konwaliowej 1.
Odpady odbierane są przez wszystkie PZON podległe Komunalnemu Związkowi Gmin Doliny Redy i Chylonki BEZPŁATNIE (co nie jest wcale powszechną praktyką w naszym województwie).
W planach KZG są już kolejne punkty odbioru odpadów niebezpiecznych - w Gdyni oraz w Redzie.
Dodajmy, że system gospodarowania odpadami niebezpiecznymi budowany jest na obszarze KZG Dolina Redy i Chylonki - od 2001 roku. Składa się na niego m.in. zbiórka w systemie objazdowym i stacjonarnym.
Zbiórka odpadów niebezpiecznych dotyczy przede wszystkim materiałów po tzw. chemii domowej np. pojemników po aerozolach, środkach ochrony roślin czy środkach czyszczących, świetlówek, produktów z rtęcią, farb i lakierów czy zużytych tonerów.
Odpadami niebezpiecznymi są także sprzęty elektroniczne oraz elektryczne.
W ramach systemu prowadzona jest stała np. zbiórka baterii (specjalne pojemniki ustawiane są w szkołach, urzędach i sklepach) czy zbiórka przeterminowanych leków w aptekach.
Jak pokazują statystyki, na Pomorzu rośnie świadomość właściwego oddawania odpadów niebezpiecznych.
W 2005 roku odebrano 18 ton materiałów niebezpiecznych, w 2006 - 25 tony, 2007 - 44 tony, a w I kwartale bieżącego roku - aż 45 ton!
   Więcej punktów odbioru odpadów niebezpiecznych! - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: ziutka
avatar

O mnie
W serwisie od:
28.05.2008
Dodaj do znajomych

 
INNE OD ziutka
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje