Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

GPS w walce z kradzieżami pojazdów

Autor: WiXa
dodano 24.06.2009
GPS w walce z kradzieżami pojazdów

Wychodzisz z domu ściskając kluczyki od auta w dłoni i rozglądasz się w poszukiwaniu swojego pojazdu. W pierwszym momencie nie zauważasz, że miejsce w którym jeszcze przed chwilą stał Twój samochód, jest puste.


Według szacunkowych danych, co roku kradzieży ulega w Polsce około 50 tys. pojazdów. Czy jest więc szansa, aby ustrzec się kradzieży? Niestety nie. Nie skonstruowano dotąd takiego zabezpieczenia, którego złodziej nie byłby w stanie sforsować. Wszelkie blokady, odcięcia zapłonu, czy autoalarmy, dla wprawionego złodzieja nie stanowią przeszkody. Nie oznacza to jednak, że w wypadku kradzieży możemy już nigdy nie zobaczyć własnego auta.


 


Z pomocą okradzionym, przychodzą zdobycze nowoczesnej technologii. Warunek jest jednak jeden. O ewentualnej kradzieży naszego pojazdu, musimy pomyśleć zanim ona nastąpi i odpowiednio się przed nią zabezpieczyć. Skoro wiemy, że nie sposób jest zapobiec kradzieży, warto jest pomyśleć, w jaki sposób odnaleźć i odzyskać skradziony pojazd.


 


W chwili obecnej najskuteczniejszym narzędziem lokalizowania pojazdów jest satelitarny system GPS (Global Positioning System), który z przy wykorzystaniu łączności GSM/GPRS pozwala na określenie pozycji danego obiektu z dokładnością do kilku metrów. W sytuacji kradzieży auta, system pozwala ustalić dokładne miejsce do którego został przetransportowany pojazd.

Instalowany w pojeździe odbiornik GPS przetwarza sygnał z kilku satelitów jednocześnie i na podstawie różnicy czasów docierających do niego fal oblicza pozycję. W połączeniu z nadajnikiem GSM/GPRS system umożliwia wysyłanie pakietów informacji o przebytej trasie, prędkości i dokładnej lokalizacji pojazdu. Monitorowanie pojazdów tym sposobem wiąże się koniecznością ponoszenia opłat za przesył informacji, jednakże groszowe koszty transmisji danych wydają się niczym w porównaniu do możliwości odzyskania auta.


 


Systemy monitorowania pojazdów umożliwiają podłączenie do urządzeń różnego rodzaju czujników takich jak przyciski anty-napadowe, czujniki otwarcia drzwi, czy czujniki pracy silnika, których uruchomienie może zainicjować działanie systemu śledzenia pojazdu.


 


Należy pamiętać także, że wiele pojazdów pada łupem złodziei z przeznaczeniem na sprzedaż na części, dlatego też dla skuteczności tychże systemów istotne jest szybkie podjęcie działania po otrzymaniu informacji o kradzieży pojazdu oraz powiadomienie odpowiednich służb odpowiedzialnych za ład i porządek w państwie.
   GPS w walce z kradzieżami pojazdów - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: WiXa
avatar

Opis z moblo.pl
Dodał(a) plik multimedialny http://patrz.pl?1265...
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych
Komunikator:

 
INNE OD WiXa
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Partnerzy
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje