Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Państwo Wielkiego Brata

Autor: eleana
dodano 19.06.2009
Państwo Wielkiego Brata

Wielka Brytanie jest państwem inwigilowanym.


Wszędobylskie kamery, pobieranie próbek DNA a w niedalekiej przyszłości również kontrola e-maili, sms-ów, rozmów internetowych i historii odwiedzanych stron w sieci. Czy to nowy tom powieści w klimacie Orwellowskiej psychozy i science fiction? Nie - to rzeczywistość na wyspach.
Wielka Brytania ma największą ilość kamer przemysłowych przypadających na statystyczną głowę obywatela, a żeby tego było mało rząd zapowiedział również wprowadzenie nowej regulacji dzięki której nasze sms' y, maile, zapisy internetowych rozmów oraz historia odwiedzanych stron w sieci będą teraz zapisywane, katalogowane a następnie udostępniane rządowym służbom. To jednak nie wszystko, każdy podejrzany o przestępstwo po zatrzymaniu przez policję ma pobierane próbki DNA. Nawet jeśli później w sądzie okaże się że podejrzany był niewinny to policja i tak dysponuje jego pełnymi danymi wraz z próbkami. Tym sposobem Brytyjska policja zbudowała bazę danych 4,5 miliona osób wraz z ich kodami genetycznymi, w tym 800 z nich to niewinni obywatele.
Takim praktykom sprzeciwił się pod koniec zeszłego roku,  Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) w Strasburguorzekając. Apelowano,  że takie praktyki pogwałcają podstawowe prawa człowieka i mogą prowadzić do poważnych nadużyć. Brytyjskie władze odpowiedziały że owszem zniszczą próbki, ale nie wcześniej niż za 6 lat. Osoby aresztowane w związku z cięższymi przestępstwami (a mowa wciąż o niewinnych ) będą musiały poczekać jeszcze dłużej, bo aż ok 12 lat. 
Jak widać życie na wyspach, które wciąż dużej liczbie polaków kojarzy się z krainą mlekiem i miodem płynącą , jest tak na prawdę urzeczywistnieniem Orwellowskiego Wielkiego Brata.
   Państwo Wielkiego Brata - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: eleana
avatar

O mnie
W serwisie od:
04.03.2009
Dodaj do znajomych

 
INNE OD eleana
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje