Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

„Ciekawość to pierwszy stopień do….”

Autor: Magdula
dodano 03.06.2009
„Ciekawość to pierwszy stopień do….”

Ciekawość, wścibstwo czy dociekliwość, to cechy które pomimo swego często negatywnego postrzegania, bywa że prowadzą do rzeczy zaskakujących, niezwykłych a także nieprzewidzianych.


Pomimo, że od dzieciństwa rodzice wpajają nam, że „Ciekawość to pierwszy stopień do piekła…” wielu z nas powszechnie nie może sobie właśnie tego stopnia odmówić.

Ciekawie jest wiedzieć co słychać w polityce, na świecie, u celebrytek. Co to za bójka działa się wczoraj pod oknami naszego bloku, albo która ze szkolnych koleżanek wychodzi właśnie po raz czwarty za mąż. Ciekawie jest także wiedzieć dużo na temat samego siebie. W tym celu nie wystarczy jednak samo wścibstwo. Potrzebna jest tu także dociekliwość i chęć zagłębienia się w historię, która to może okazać się nie tylko zaskakująca, niezwykła ale także nieprzewidziana.
Poszukiwanie własnej historii, czyli rzeczy na które realnie nie mamy już wpływu bo wydarzyły się poza nami i często bez naszego udziału, może być bardzo inspirujące. Już w podstawówce młodzież często tworzy swoje drzewa genealogiczne, aby dopatrzeć się w ich korzeniach królewskiego pochodzenia.

Marzenia na temat przodków mogą być tak różne jak różni są ludzie. Dla jednego sensacją będzie odkrycie wspólnego pochodzenia z osobą publiczną, której trzeci wujek i czwarty dziadek miał coś wspólnego z naszą drugą prababką. Inni zadowolą się samą świadomością krwi magnackiej, której resztki kropli krążą jeszcze w ich krwiobiegu. Ktoś inny niczym w powieści Dana Browna może być potomkiem samego rodu Chrystusowego, drugi natomiast mając trochę mniej genealogicznego szczęścia wywodzi się z potomstwa plebejskiego.

Jaka jednak by ta nasza historia nie była, zabawa w układanie jej fragmentów i zbieranie poszczególnych części układanki może być bardzo inspirująca. Nikt wprawdzie nie da nam gwarancji, że nasza krew jest tą właśnie, o której marzymy i jakiej się spodziewamy. Samo jednak poszukiwanie historii swojego pochodzenia może być dobrą zabawą, do której można podejść na poważnie lub z lekkim przymrużeniem oka. Nie to jakich mieliśmy przodków decydują bowiem o tym jakimi my jesteśmy ludźmi. Jednak świadomość, że mieliśmy w rodzinie ciotkę samego Lenona, może być nie lada gratką dla naszego ciekawskiego sąsiada.

Ale jak to się mówi „Ciekawość to…” dla ciekawskich, pierwszy krok do odkrywania historii.
   „Ciekawość to pierwszy stopień do….” - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: Magdula
avatar

O mnie
W serwisie od:
25.01.2007
Dodaj do znajomych

 
INNE OD Magdula
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Partnerzy
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje