Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

X-MEN Geneza: Wolverine - krótkim słowem

Autor: temohab
dodano 28.05.2009
X-MEN Geneza: Wolverine - krótkim słowem

Jestem maniakiem kina, uwielbiam te chwile zapomnienia w ciemnej sali gdy umysł odpływa w fikcyjny świat przewijający się przed naszymi oczami. Co więc zaoferowała mi historia Wolverina otwierająca nowy cykl X-Menów?


   Byłem, widziałem, przeżyłem. Nie mniej jednak zdziwiło mnie gdy zauważyłem dosyć wysokie noty filmu przewijające się na stronach internetowych. Przyznam szczerze, że wychodząc z kina targały mną mieszane uczucia. Z jednej strony autorom udało się w końcu wyjaśnić w przystępny sposób to, co „skrywano” przed nami w kolejnych odsłonach X-menów. Kim jest, skąd pochodzi Rosomak, w jaki sposób otrzymał swój adamantanowy szkielet, dlaczego cierpiał na zanik pamięci. A jednak…

   Gdzieś wśród efektów specjalnych uciekło to „coś” co sprawiało, że komiksami zaczytywałem się swego czasu z wypiekami na twarzy. Wydaje się, że autorzy postawili na wartką akcję i sklecenie ze sobą wątków, które tłumaczyłyby nam fakty znane z filmowych X-menów oraz przygotowywały grunt do kolejnych odsłon Genezy.

   Zdaję sobie sprawę, że od hollywoodzkiego kina akcji ciężko wymagać głębokiej fabuły. Że filmy tworzone są by dotrzeć do szerszej masy i co tu dużo ukrywać, zarobić pieniądze. Dlatego z nawyku niejako ostrożnie podchodzę do ekranizacji komiksów. Do Wolverina też podszedłem jak do jeża, a teraz czuję się jakbym wokół tego jeża chodził, nie mogąc się zdecydować - pogłaskać czy zwiewać.

  Dlatego mam ogromny dylemat z podsumowaniem tego filmu. Z jednej strony oglądało się go całkiem przyjemnie, z drugiej wrażenie pośpiechu w tworzeniu scenariusza odbiera mi nieco zabawy.

Ale decyzję trzeba podjąć.

W skali szczerości od jednego do dziesięciu – dosyć stabilne sześć.

W oczach miłośnika komiksów – czołgające się cztery.

Dla szarego konsumenta celuloidowej taśmy – no OK, niech będzie w okolicach ósemki.
   X-MEN Geneza: Wolverine - krótkim słowem - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: temohab
avatar

O mnie
W serwisie od:
27.05.2009
Dodaj do znajomych
Komunikator:

 
INNE OD temohab
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje