Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Zielone pstro w muzycznym rytmie

dodano 02.05.2009
Zielone pstro w muzycznym rytmie


    Tytuł i wiek być może nie wadzą, z płcią jest już nieco gorzej, bo pewnemu panu przeszkadza, że słoniowi nie przeszkadza. Dlatego pan Michał, tudzież Grześ, postanowił nagłośnić nietypowe wydarzenie. Oczywiście dla dobra społecznego, w słusznej sprawie! A tylko przy okazji dla większego zysku i sławy poznańskiego zoo. Toż to przecież nie przystoi, aby słoń, mając w swoim otoczeniu tak piękne i dorodne samice, wolał zabawiać się z kolegami. Wiosenna interwencja pana Grzesia jest w zupełności uzasadniona. Trzeba przywrócić prawość i sprawiedliwość również (a może przede wszystkim) w królestwie zwierząt. Wiosna i przypadające w tym czasie Święta Wielkiej Nocy są przecież świetną okazją do nawracania słoni-gejów i do trąbienia o nich całej Polsce.

    W kraju, pomimo Świętego Triduum i okresu wielkanocnego, nie przestają również trąbić, grać i buczeć wiosenno-niebiańskie dzwonki telefonów komórkowych. A komu bije dzwon? Najbardziej predestynowanym, ponad sześćdziesięcioletnim babciom, idącym z duchem czasu. Nie wahają się one zabrać do świątyń swoich włączonych komórek (pomijając, rzecz jasna, te szare). Staruszki chcą po prostu urozmaicić liturgię i wpuścić powiew świeżości do skostniałych obrzędów Świąt. Przecież znacznie raźniej jest usłyszeć w Wielki Piątek przy Grobie Pańskim przekonywania Piotra Kupichy, że jest już ciemno, ale to i tak wszystko jedno, niż wysłuchiwać pieśni bez podkładu muzycznego o krwi, męce i śmierci. Podobnie, zamiast wielkanocnego Alleluja, radośniej brzmi wołanie tegoż samego Piotra oznajmujące, że usłyszał on anioła głos, który powiedział, iż na rozstaju dróg stoi dobry Bóg i na pewno wskaże ci drogę. Od razu Wielkanoc nabiera innego wymiaru. Chwała postępowym babciom!

    Nie mniej nowocześni starają się być inni członkowie społeczeństwa, a zwłaszcza przedstawicielki płci pięknej. Wszak wiosna to czas zmian i metamorfoz, co wyraźnie sugerują celebrities. Dlatego każda szanująca się kobieta powinna przejść taką metamorfozę, choćby nie odczuwała potrzeby lub nie miała odpowiednich predyspozycji. Jak można zauważyć, kluczową sprawą jest poprawa wzroku, aby lepiej widzieć piękno rozkwitającej wiosny. Z tej przyczyny wiele pań zaopatruje się w okulary grubości i wielkości denek słoików. Swoją drogą ciekawe, dlaczego jeszcze do niedawna śmiano się z babć, które także używały podobnych modeli okularów, a teraz wszyscy się na staruszkach wzorują? Wygląda na to, że wreszcie młode kobiety zaczęły doceniać dziedzictwo historii i czerpać z niego pełnymi garściami. Jak głosi porzekadło: lepiej późno niż wcale. A to, że nie wszystkim bezkrytyczne czerpanie z tego dziedzictwa pasuje, to już inna sprawa...
   Zielone pstro w muzycznym rytmie - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: spanish_eyes
avatar

O mnie
W serwisie od:
27.06.2008
Dodaj do znajomych

 
INNE OD spanish_eyes
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
09.04.2011 13:51:52
05.06.2009 20:59:13
14.06.2010 22:40:33
zobacz więcej
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje