Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Alan Bit rozkręca poznańskich uczniów

dodano 17.04.2009
Alan Bit rozkręca poznańskich uczniów

Czy można jakoś zmotywować uczniów naszych szkół by się uczyli zwłaszcza tak trudnych rzeczy jak matematyka? Poznańskie władze miejskie, które fundują gimnazjalistom dodatkową lekcję matematyki niespodziewanie wspiera ... bohater literacki.


Alan Bit  to bohater z zupełnie innej bajki niż popularny Harry Potter czy Pan Kleks, o czym najlepiej świadczy filmik www.vimeo.com/3987905 Jednak i jemu przy skromnym budżecie coś się udaje. Proszę zobaczyć jak gimnazjaliści na swym występie "nakręcają" przedszkolaków www.vimeo.com/2352659. A teraz ponad 50 uczniów sześciu poznańskich liceów, gimnazjów i podstawówek przedstawi kilkugodzinny spektakl uzupełniony konkursem z zadaniami do rozwiązania www.alanbit.pl/plakat.php.


 


Och jakże to modnie ogłosić się humanistą z krwi i kości i występować przeciwko wszelkiemu udziałowi techniki w naszym życiu. Jednak najgorzej jest wtedy, gdy technika lub człowiek zawodzi i nie ma jak zaspokoić naszych elementarnych potrzeb. Pod względem podejścia do techniki ze społeczeństwa można wydzielić dwie kategorie: ludzie, którzy zachłystują się jej urokami i korzystają z niej często bez umiaru oraz ludzie, którzy naprawdę znają się na określonym zakresie wiedzy technicznej, rozwijają ją lub potrafią pomóc w przypadku, gdy coś zawiedzie. Wielu wydaje się, że cechy tych dwóch kategorii często się łączą, a to nieprawda. Coraz więcej mamy ludzi zachłystujących się techniką a coraz mniej tych użytecznych dla jej rozwoju lub eksploatacji urządzeń technicznych. Patrząc chociażby na rokrocznie zmniejszającą się liczbę kandydatów do kształcenia w kierunkach technicznych istnieje uzasadniona obawa, że w niedalekiej przyszłości technika może nam wymknąć się spod kontroli.
Próbuje się temu przeciwdziałać na poziomie państwowym a nawet europejskim m.in. przez wprowadzenie bodźców stypendialnych by skłonić młodzież do wybierania kierunków technicznych. Czy jednak da się z osoby zmuszonej bodźcem ekonomicznym, a przejawiające wrodzony wstręt do techniki zrobić inżyniera? Wydaje się, że będzie to trudne bez pewnej dozy autentycznego zainteresowania-pasji. Takie zainteresowanie może a nawet powinno przychodzić znacznie wcześniej i łączyć się z większym zaangażowaniem w poznawanie nauk ścisłych, niezbędne do efektywnego studiowania nauk technicznych.
W wyniku tych przemyśleń stworzono dla najmłodszych postać Alana Bita, małego chłopca przeżywającego przygody na pograniczu fantazji i techniki. Wokół niej powstaje seria książeczek, ale również piosenki, słuchowiska oraz zabawy. Do tej pory wydano cztery tomiki opowieści o Alanie Bicie, a także jedną płytę z mikrosłuchowiskiem oraz piosenkami, które zapowiada wideoklip. W lutym 2008 na targach edukacyjnych w Poznaniu zaprezentowano specjalną wersję zabawy w klasy dla edukacji w zakresie algorytmiki Alan Bit pojawia się też już na specjalnych prezentacjach w szkołach podstawowych i w przedszkolach.
   Alan Bit rozkręca poznańskich uczniów - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: andrzej_p_urbanski
avatar

Opis z moblo.pl
GGadam z nowego GG http://www.gadu-gadu...
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD andrzej_p_urbanski
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje