Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Rytuał zaczyna się w Afryce!

dodano 08.07.2008
Rytuał zaczyna się w Afryce!

Tegoroczny, 4. Brave Festival zdominuje Afryka.


Będzie można zobaczyć tańce, rytuały, ceremonie i widowiska w wykonaniu członków plemion, takich jak Nuna czy Fula, obejrzeć mieszankę break dance z tradycyjnymi tańcami plemiennymi Ugandy, a także wziąć udział w warsztatach bębnów afrykańskich. A wszystko to we Wrocławiu między 4 a 12 lipca.
Brave Festival prezentuje ginące marginalizowane tradycje z całego świata. To Festiwal ludzi odważnych, ludzi, którzy mówią, skąd pochodzą, jakie są ich wartości, tradycja i duchowość. Tegoroczny Brave odbywać się będzie pod hasłem: „Rytuał zaczyna się w Afryce”. Wszystko, co zobaczymy, stanowi cytat z afrykańskiego rytuału, będzie jednocześnie i widowiskiem, i ceremonią.
Z Burkina Faso przyjadą zoomorficzne maski plemienia Nuna, zobaczymy, jak duch maski wciela się w tancerza i przemienia go. Wystąpi grupa tancerzy i pieśniarzy z plemienia Fula z Nigru, reprezentująca tradycję koczowniczo-pasterską, Nyerere Muheme Group z Tanzanii zaprezentują tradycyjną muzykę, którą dziś można usłyszeć w kościele, a która kiedyś towarzyszyła rytuałom obrzezania kobiet z plemienia Wagogo.
Podczas Brave Festival będzie można zobaczyć również tradycje europejskie i azjatyckie.

Wystąpi grupa Akhtar Sharif Arup Vale z Pakistanu, która od 4 pokoleń wykonuje tradycyjną muzykę ‘qawwali’. Charakteryzująca się mistrzowskim polifonicznym stylem wokalnym korsykańska grupa A Filetta wykona sakralne i świeckie hymny. Pojawi się greckie przedstawienie Rinio Kyriazi, oparte na baśniach, kołysankach i lamentacjach.
Specjalnie na zaproszenie Brave Festival przyjedzie wraz z 6 tancerzami autor projektu Break Dance-Uganda, Abramz Tekya, który stworzył społeczny program bezpłatnej nauki tańca dla ugandyjskich dzieci ulicy. Zaprezentują oni mieszankę nowoczesnego stylu tańca – break dance i tradycyjnych tańców plemiennych Ugandy.

Polskę reprezentować będzie wrocławski Teatr Pieśń Kozła ze spektaklem „Lacrimosa”.
Podczas Festiwalu zaprezentujemy też obszerny blok filmowy, pokazujący ginące tradycje z całego świata. Wśród nich znajdzie się m.in. retrospektywa dokumentalisty Jeana Roucha. Ponadto w programie Brave Festival: warsztaty filmowe prowadzone przez Marię Zmarz-Koczanowicz, reżysera filmowego i artystę-plastyka oraz Adama Roambę, reżysera pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej. Nie zabraknie też warsztatów tańca break dance oraz warsztatów bębnów i tańców afrykańskich.
wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: tomasz_albecki
avatar

Opis z moblo.pl
I dumny jesteś? Jak żyjesz? Spróbuj wstać. Wstajesz? Spróbuj prosiłam. Wstajesz... Źle. Spróbuj. Wstałeś. Źle...
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD tomasz_albecki
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje