Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Współczesne zjawisko subkultur

Autor: bhn900
dodano 30.01.2008
Współczesne zjawisko subkultur

Każdy chce do czegoś należeć - chce czuć się potrzebny, ale czy subkultura w każdym momencie musi ingerować w nasze życie? Dlaczego społeczność wciąż stereotypowo klasyfikuje subkulturę?


Luźne spodnie, czapka z daszkiem i buty z płaską podeszwą. Czy jest to obraz marginesu społecznego? Wręcz przeciwnie; w 2008r. do jednej subkultury należy cały szereg młodzieży, tej lepszej i tej gorszej. Nie liczy się twój wygląd, lecz to co chcesz przekazać otaczającej Cię rzeczywistości.
Daną subkulturę łączą przede wszystkim symbole - podobny styl w ubieraniu się, upodobnia muzyczne i podobna ideologia. Coraz częściej zdarza się, że klasyfikujemy kogoś względem tych symboli, być może dwadzieścia lat temu nie popełnilibyśmy błędu - dziś zdarza nam się to często.
,,Grafficiarze" uważani są za wandali, choć istnieje wśród nich taka grupa, która nie niszczy mienia państwowego. Jednak przez większość - nie uznani są do dziś artystami. Nie każdy z puszką sprayu w ręku to chuligan i nie każdy ubrany na czarno to satanista. Smutnym faktem jest, że w dobie XXI wieku Polską rządzą stereotypy. Deskorolkarze to też pasjonaci literatury pięknej, a hipisi, również ingerują w kulturę wyższą. Nie mamy czym się chwalić. Nasz kraj nie sprawia odpowiednich warunków do rozwoju podkultur, to smutne.
Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na skateboarderów, oraz na ich wizję postrzegania miasta. Miasto postrzegają - lepiej, cieszą się jego wyglądem. Budują własnymi rękoma nowe przeszkody. Zdarza się, że oddają deskorolce cały swój wolny czas.
Który z nas byłby gotowy na taki krok? Aby poświęcić życie desce z czterema kółkami? Gdyby tego było mało, wspólnie i solidarnie uczą się nowych sekwencji. O dziwo - są to w większości licealiści i studenci, ludzie dobrze wychowani, z dobrych domów.
Życzę Polsce i Polakom więcej wyrozumiałości. Nie należy patrzeć na rzeczywistość przez pryzmat stereotypów. Czasem podziwiam ideologie pacyfistów, którzy pragną pokoju. Czyż to nie piękne, że młodzi ludzie tak łatwo znajduje nowe idee, a w dodatku poświęcają się im? Odpowiedź jest prosta - piękne. Każdy z nas chce wyrazić siebie, chce zrozumieć sens własnej egzystencji. Subkultury są idealną alternatywą, a bycie w nich nie jest czymś złym. Można by stwierdzić - jest uzasadnione, lecz należy pamiętać również o tym, aby nie przerodziło się to w typowy fanatyzm. Nie wszystko musi gwałtownie ingerować w nasze życie.

Zresztą, jak mawiał Kohelet - "Wszystko ma swój czas" .

wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: bhn900
avatar

O mnie
W serwisie od:
28.05.2008
Dodaj do znajomych

 
INNE OD bhn900
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje