Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Czy cyberprzestępcy atakowali grę internetową Arena Alboonu?

Autor: aszanti
dodano 01.07.2008
Czy cyberprzestępcy atakowali grę internetową Arena Alboonu?

Nie jest odkryciem, że od kilku miesięcy można zaobserwować znaczne nasilenie ataków na użytkowników polskich serwisów internetowych. W maju użytkownicy gry internetowej Arene Albionu zostali najprawdopodobniej zaatakowani przez ...


    Czy cyberprzestępcy atakowali grę internetową Arena Alboonu (http://www.arena-albionu.pl ) ?

Zastosowanie metod socjotechniki do oszustw internetowych.
    Nie jest odkryciem, że od kilku miesięcy można zaobserwować znaczne nasilenie ataków na użytkowników polskich serwisów internetowych. W maju użytkownicy gry internetowej Arene Albionu http://www.arena-albionu.pl zostali najprawdopodobniej zaatakowani przez cyberprzestepców. Do prywatnych, wewnętrznych skrzynek użytkowników serwisu trafiały wiadomości od rzekomych administratorów, nakazujące zalogowanie się do specjalnie spreparowanej stronie WWW. W wyniku tego logowania cyberprzestępcy przejmowali konto gracza wraz z ich zawartością......

    Brak pogody w drugi, długi majowy weekend na niektóre osoby wpłynął bardzo „twórczo”. Znużone życiem i zapewne posiadająca dużo wolnego czasu postanowiły zabawić się w cyberprzestępców kosztem uczciwych graczy. Nieznani dotychczas oszuści postanowili wykorzystać pozorną, anonimowość internetu i zająć się wyłudzaniem danych umożliwiających im zalogowanie się na konto innych graczy oraz podszywaniem sie pod administratorów gry.

    Jako swój cel obrali sobie popularną polska grę internetową Arene Albionu, skupiającą wokół siebie blisko 7000 użytkowników. Gra jest dostępna pod adresem http://www.arena-albionu.pl . Aby zalogować się do gry gracz musi podać indywidualny nr ID i hasło.

    Nieznani osobnicy stworzyli własną amatorską stronę internetową, na której oprócz oryginalnej grafiki z gry był umieszczony formularz do wypełnienia, w którym były miejsca do podania ID, hasła i e-maila gracza.

    Tak przygotowaną stronę poumieszczali na kilkunastu darmowych serwerach. Następnie podszywając się pod administratorów gry Arena Albionu zakładali konta w grze. Przykładowe nazwy kont „oszustów”: GM Albionu, GM ArenaAlbionu, Administrator Gry, Admin Albionu, Administator Gry, Adminek, Admin ArenyAlbionu, GameMaster Albionu, Administracja, Albion GM, GameMaster, GMs Albionu, GM ArenyAlbionu itp.itd ....

    Po zalogowaniu rozsyłali prywatne wiadomości mające na celu wyłudzenie danych od graczy. Przykładowa treść wiadomości wysyłanej do graczy:

„Autor: Adminek

Witaj!

Dnia 26.05.2008 nasz robot wykrył nieprawidłowości w Twoim koncie. Zarejestrowano połączenie z innego adresu IP. Należy wejść na stronę i ustalić swoje IP. Aby to zrobić wystarczy się zalogować na poniższej stronie. W przeciwnym wypadku konto zostanie zablokowane, a później usunięte.

Ustal IP : http://www.arena-albionuip.y0.pl/IP.php

Pozdrawiamy. Załoga Arena-Albionu!”

    Błyskotliwy i zgrany zespół moderatorów Areny Albionu błyskawicznie blokował takie konta i ostrzegał pozostałych graczy, by pod żadnym pozorem nie wchodzili na strony chcące od nich poufne informacje o koncie. Autor gry ani moderatorzy nie potrzebują tego typu informacji. Dzięki zaangażowaniu moderatorów gry, konta cyberoszustów były blokowane, a strony do wyłudzania danych po interwencji moderatorów usuwane przez administratorów poszczególnych serwisów.

    Pomysłowi internauci, cyberprzestępcy, a może byli fani gry, którym się jednak nie powiodło, na bieżąco zakładali nowe konta w grze i rozsyłali wiadomości probując wyłudzić dane od graczy do ich kont.

    Z początku nieostrożni gracze logowali sie na podane strony i podawali swoje dane. Niektórzy z nich na chwile tracili swoje konta, ale dzięki szybkiej wymianie informacji moderatorzy blokowali konta cyberoszustów jak i graczy od którego wyłudzono dane w celu ich przekazania prawowitym właścicielom.

    Taka „zabawa” z zakładaniem kont przez oszusta i blokowaniem przez moderatorów trwała kilka dni.

        Czy osoba probująca wyłudzić dane od użytkowników gry internetowej Arena Albionu jest anonimowa?

Tego jeszcze do końca nie wiadomo.

Czy w internecie wszystko można?

Chyba jednak nie do końca.

Czy w internecie jesteśmy całkowicie anonimowi i nienamierzalni?

Nie do końca.

Sprawa została zgłoszona na policje.

Czy policji uda się namierzyć, anonimowego jak do tej pory dowcipnisia?

To się okaże w najbliższym czasie........
   Czy cyberprzestępcy atakowali grę internetową Arena Alboonu? - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: aszanti
avatar

O mnie
W serwisie od:
28.05.2008
Dodaj do znajomych

 
INNE OD aszanti
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje