Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Zmasakrowana królowa i Kot

dodano 02.10.2007
Zmasakrowana królowa i Kot

Październik będzie prawdziwym hitem wydawniczym w wydawnictwie Philip Wilson. "Zmasakrowana królowa" i "Kot" z pewnością zawładną sercami polskich czytelników.Książką, która wzbudzi największe zainteresowanie czytelników, będzie "Kot".

Pewien starzec budzi się w średniowiecznym lochu przykuty łańcuchami do ściany. Nie pamięta, jak się tam znalazł, ale czuje, że nie należy do tej epoki, że pochodzi z XXI wieku.
Nicolas i Bett mieszkają w Nowym Jorku, chodzą do tej samej szkoły, są w sobie zakochani. Pragną dołączyć do ekipy astronautów z NASA i biorą udział w projekcie wirtualnej Eksperymentalnej Szkoły Młodych Astronautów. Pewnej nocy do ich skrzynek mailowych zostaje przesłany tajemniczy wzór.  Młody inspektor policji z Nowego Jorku, Aldus Fowler, prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dr. Hart, znanej neurolog, zajmującej się badaniem pamięci. Na jej dłoni znajduje się wypalony ogniem tajemniczy wyraz KOT.

Tak zaczyna się ta pasjonująca powieść, trzy wątki splatają się ze sobą coraz bardziej w miarę, jak historia się rozwija, aby pod koniec przynieść zaskakujące rozwiązanie. Zagadka, fascynujące odkrywanie prawdy i niespodziewany finał - to wszystko znajdziemy w tej właśnie książce.

Drugą powieścią, która zaskoczy czytelników jest "Zmasakrowana królowa".

W 1208 r. Peyre de Castelnou, legat papieski, otrzymuje zadanie przewiezienia potajemnie do Rzymu tak zwanego „Spadku Diabła”, czyli dokumentów stanowiących zagrożenie dla władzy Kościoła i papieża Innocentego III. Ale w drodze Peyre zostaje zamordowany, a niebezpieczny ładunek skradziony. O morderstwo i kradzież zostaje oskarżony hrabia Tuluzy, Raimon VI, którego Peyre wcześniej, po długiej i ostrej kłótni, zmusił do oddania dokumentów. Papież rzuca na Raimona klątwę i ogłasza przeciw niemu bezlitosną krucjatę, która pustoszy Oksytanię. Tymczasem Bruna, córka możnowładcy z Beziers, zakochuje się w Hugonie, młodym trubadurze, który odwiedza ich dwór. Hugo jest synem katalońskiego barona i tajnym agentem hrabiego Tuluzy, Raimona VI, który dzięki swej sztuce może swobodnie podróżować po kraju. Kiedy zaczyna się krwawa krucjata, Bruna podaje się za młodego rycerza, żeby ochronić siebie i przyłączyć się do obrony miasta. Przebranie ratuje jej życie, ale zostaje uwięziona przez młodego ambitnego Guillerma, który z polecenia legata miał Brunę zabić.

Ta powieść Jorge Molisty utwierdza w przekonaniu, że jest on autorem, który posiada nie tylko ogromny talent, ale również niesamowity warsztat pisarski. Wszystkie jego książki są świetną lekturą - z pewnością ta również przyniesie wiele czytelniczej radości zarówno stałym czytelnikom hiszpańskiego autora jak i przysporzy nowych fanów temu nietuzinkowemu pisarzowi.
wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: tomasz_albecki
avatar

Opis z moblo.pl
Nie czuję już nic. Jakieś odrętwienie wdało się w moje ciało, w mój mózg i w miejsce, gdzie jeszcze do niedawna...
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD tomasz_albecki
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje