Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Najbardziej płaski samochód świata

dodano 24.11.2008
Najbardziej płaski samochód świata
Ocena:

Ma zaledwie 48,26 cm wysokości. Nazywa się Flatmobile i jest najbardziej płaskim samochodem świata. To dzieło szalonego konstruktora z Anglii.


W dodatku jest to dzieło zwieńczone pełnym sukcesem. Super płaski samochód udało się zarejestrować. Jest więc dopuszczony do ulicznego ruchu. Autorem tego niezwykłego projektu jest niejaki Perry Watkins. Budowa trwała mniej więcej dwa lata i jest kolejnym krokiem Perry'ego w walce z innym brytyjskim konstruktorem, Andym Saundersem. Obaj panowie walczą o palmę pierwszeństwa w budowie możliwie jak najbardziej płaskich samochodów. Obecnie konstrukcja Watkinsa reklamuje targi samochodowe w Essen, na których swoją ofertę prezentuje 500 wystawców z 19 krajów świata.
Flatmobile jest nie tylko bardzo płaskim, ale również szybkim pojazdem, a to za sprawą zamontowanego z tyłu silnika odrzutowego. Zbudował go, dzięki poradom przyjaciół z forum internetowego. Na etapie testów Perry'emu zdarzyło się jednak kilka wpadek. Największą był pożar samochodu, spowodowany przez ziejący ogniem silnik. Jednak - jak widać - w końcu się udało.


"Odrzutowiec" to prosta turbina gazowa, zbudowana na bazie turbosprężarki z ciężarówki Volvo FL10. Wszystkie części, potrzebne do stworzenia silnika odrzutowego Perry kupił za grosze na aukcjach internetowych.
Perry Watkins ma na swoim koncie wiele innych, szalonych konstrukcji, jak np: zbudowany w 1990 roku najniższy samochód świata o nazwie IMPRESSED. Ten wyczyn odnotowano w Księdze Rekordów Guinnessa. W roku 1998 powstał LOWLIFE. To również "ultra niski" samochód, zbudowany na bazie mocno przyciętej karoserii Mini z silnikiem V8 od Rovera.
Tym modelem Perry pobił swój własny rekord i w 2001 roku otrzymał kolejny wpis w Księdze Rekordów Guinnessa. Tym razem dla najniższego samochodu świata, dopuszczonego do udziału w ruchu ulicznym. Niestety, jego wysiłek zniweczył w roku 2006 Andy Saunders, budując jeszcze niższe auto o nazwie Flat Out. Perry odwdzięczył mu się rok później, budując prezentowany na zdjęciach Flatmobile.
   Najbardziej płaski samochód świata - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: zakrzewski
avatar

O mnie
W serwisie od:
13.12.2007
Dodaj do znajomych

 
INNE OD zakrzewski
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje