Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Skóra z nagrodą

dodano 27.06.2008
Skóra z nagrodą

Prof. Krzysztof E. Skóra, dyrektor Helskiej Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego, został laureatem tegorocznej Szwedzkiej Nagrody Bałtyku (Swedish Baltic Sea Water Award).


Nagroda, wartości 150 000 SEK, zostanie wręczona panu Profesorowi Skórze przez Panią Gunillę Carlsson, Minister d/s Międzynarodowej Współpracy Rozwojowej przy Szwedzkim Ministerstwie Spraw Zagranicznych 22 sierpnia 2008 r. podczas Światowego Tygodnia Wody w Sztokholmie.
Prowadzone osobiście przez Prof. Skórę badania wykazały wpływy nowych, inwazyjnych gatunków na wrażliwe ekosystemy w wodach przybrzeżnych w Polsce. Profesor był również inicjatorem i twórcą Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego na Helu, która pełni dwie podstawowe role dla ochrony środowiska Morza Bałtyckiego. Po pierwsze, ułatwia i rozprzestrzenia badania ekologii ryb i morskich ssaków i ochrony rzadkich gatunków flory i fauny występujących w Bałtyku. Po drugie, edukuje i angażuje społeczeństwo w ciągłym zaangażowaniu w troskę o zachowanie wrażliwego ekosystemu poprzez wizyty szkoleniowe, kursy specjalistyczne, wykłady i seminaria.
Najbardziej popularny wydział Instytutu, Centrum Badawczo-Hodowlane i Rehabilitacyjne Szarych Fok, przyciąga rocznie 400 000 odwiedzających.
Szwedzka Nagroda Morza Bałtyckiego wprowadzona w 1999 jest wyrazem uznania za bezpośrednie i praktyczne wysiłki mające na celu poprawę jakości wody w Morzu Bałtyckim. Ta regionalna nagroda jest corocznie przyznawana i ogłaszana przez Ministra Spraw Zagranicznych podczas Światowego Tygodnia Wody w Sztokholmie jako dowód uznania za określone prace wykonane przez poszczególne osoby, korporacje, organizacje pozarządowe i miasta w zakresie pomocy ochrony i przywrócenia wodnego środowiska Bałtyku.
   Skóra z nagrodą - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: tomasz_albecki
avatar

Opis z moblo.pl
Ale niech się Pan nie martwi. Kobiety nigdy nie przestają kochać. Nawet drani.
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD tomasz_albecki
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje