Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

iPod 5.5G

dodano 31.07.2007
iPod 5.5G

Ikona mobilnej muzyki - iPod firmy Apple. Czemu tak naprawdę jest on najpopularniejszym urządzeniem odtwarzającym muzykę?


    iPod to właściwie jeden z pierwszych przenośnych odtwarzaczy muzycznych na rynku - jego pierwsza premiera odbyła się w 2001 r. Od tamtego czasu przeszedł wiele liftingów (zwłaszcza wyszczuplających), dołożono do niego też kilka funkcji.


    Pierwotnie iPod był tylko odtwarzaczem mp3, dziś... właściwie nadal nadaje się tylko do tego celu...
    iPod 5.5G - urządzenie, które świat dzienny ujrzało w 2006 r. Ale mimo tego, że premiera odbyła się rok temu - nie jest on urządzeniem szczególnie nowoczesnym. Poniżej przeczytacie o jego zaletach i wadach.

    Zacznijmy od rzeczy najbardziej prozaicznej - odtwarzania plików mp3. Oczywiście iPod z tym zadaniem radzi sobie świetnie, ale... Toleruje on tylko dwa rodzaje plików - mp3 i aac (BTW - jest to format firmy Apple). Reszta formatów nie jest obsługiwana (może jeszcze wma, które automatycznie są konwertowane na mp4 w iTunes'ie). A przecież dziś coraz częściej ludzie kodują w formatach innych niż mp3, np. FLAC, czy chociażby ogg. Coraz popularniejszy format mpc też nie jest przez iPoda rozpoznawany. Wszystkie te inne formaty trzeba konwertować zewnętrznymi programami, a to pochłania mnóstwo czasu i prowadzi do pogorszenia jakości dźwięku. A przecież to właśnie na dobrej jakości dźwięku zależy maniakom kupującym iPoda.
    Jak już jesteśmy przy jakości dźwięku - tego iPodowi nie można zarzucić, jakość odtwarzanych piosenek (jeśli one same są odpowiedniej jakości) jest rewelacyjna. Jeśli uważasz, że muzyka z twojego telefonu jest czysta - poproś jakiegoś znajomego z iPodem i dobrymi słuchawkami, by udostępnił ci go na chwilę - od razu zauważysz różnice. A właśnie... Wspomniałem o słuchawkach... Te dołączane do iPoda są co najwyżej średnie (jednak to już jest standard przy odtwarzaczach mp3 - dołącza się średnie słuchawki, by zredukować koszty). Za porządne słuchawki trzeba dać przynajmniej 150 zł, choć zdarzają się i takie, które kosztują tyle, co iPod - o ile nie jesteś napaleńcem, wystarczą ci te za 150 (Sennheiser CX300) – poprawa jakości dźwięku i tłumienia szumów otoczenia natychmiast się pojawi.
    Druga rzecz, która jest bardzo ważna, to oczywiście czas działania – iPod 80GB odtwarza piosenki do ok. 20h (30GB coś koło 14h) – jest to więc bardzo dobry rezultat. Zawsze miałem obawy przed odtwarzaczami, które mają akumulator, a nie wymienne baterie, ale iPod trzyma naprawdę wystarczająco długo. Poza tym – można kupić ładowarkę sieciową i doładować przy dostępie do dowolnego gniazdka (szkoda tylko, że tego nie ma w komplecie).
wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: Bezdomny
avatar

O mnie
W serwisie od:
06.06.2007
Przyjaciół:
1
Dodaj do znajomych

 
INNE OD Bezdomny
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje