Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Ela ze wsi Zatory

Autor: Azrael
dodano 26.07.2007
Ela ze wsi Zatory

Media „zabawiają” się sprawą wypadku pod Grenoble, a my, mężczyźni w szczególności, powinniśmy sobie rwać włosy z głowy – bo EURO 2012 pewnie nie będzie.


Oto następna dobra nominacja – Elżbieta Jakubiak została ministrem sportu i de facto – osobą odpowiedzialną z ramienia rządu za organizację Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Kancelaria Prezydenta, której szefowała do tej chwili EJ, była najgorzej funkcjonującym urzędem. Kompletny bezwład decyzyjny, przewlekanie decyzji personalnych leżących w gestii Kancelarii (choćby nominacje sędziowskie i profesorskie), brak przygotowania wyjazdów zagranicznych, zachowania głowy państwa w sytuacjach oficjalnych jak dziecka we mgle, gafy prezydenta i jego otoczenia, zła polityka medialna - to wszystko kojarzy się z jej pracą. Kobiecina, po szkółce pedagogicznej, która przez lata była sekretarką (proszę zajrzeć do biogramu na Wiki) ma zająć się organizacją, koordynacją jednego z największych przedsięwzięć GOSPODARCZYCH. Bo przecież – wiadomo, że nie o piłkę tylko w tym wszystkim chodzi. Stare porzekadło „nie matura, lecz chęć szczera…” znajduje nowy wymiar. No i trzeba ją było wypchnąć z Kancelarii – bo strasznie, ale to strasznie się nie lubią z Kamińskim… Oczywiście - nie chodzi tylko o samą sprawę wykształcenia, pochodzenia i doświadczenia Pani Eli. Coś innego jest ważne. Otóż przerażająca jest indolencja i brak wyobraźni tych, którzy ją na to straceńcze stanowisko mianowali. Dając nie tylko do zrozumienia, że nie trzeba nic umieć, aby piastować stanowiska (co nie jest w przypadku tego rządu niczym nowym), lecz przede wszystkim, że nie należy sie tym faktem przejmować, nawet jeśli katastrofa jest wpisana w scenariusz. Problemem są przede wszystkim szkody wynikające z obniżania standardów. Bo to się wryje w świadomość zbiorową i pozostanie na długie lata. Ale z drugiej strony, czy należy się temu aż tak bardzo dziwić? Polacy wybrali sobie na przywódcę i władcę osobnika, którego jedyną legitymacją do sprawowania władzy jest osobiste materialne ubóstwo, a jedynym przedsiewzięciem gospodarczym, w którym brał aktywny udział, bylo prezesowanie spółce Srebrna Media, którą udało mu się doprowadzić do ruiny i plajty. W kraju, w którym premierem jest gość, który nie potrafił poprowadzić spółki z o.o., nie powinno dziwić nic. Tak jest, proszę Państwa... Azrael


wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: Azrael
avatar

O mnie
W serwisie od:
22.02.2007
Dodaj do znajomych

 
INNE OD Azrael
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje