Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Wszechwielbiona Doda

dodano 07.08.2007
Wszechwielbiona Doda
Ocena:

Doda jest wszędzie. Gdzie okiem nie sięgnąć jest jej pełno. W telewizji, Internecie, prasie, bilbordach, nawet na naklejkach dołączanych do prasy młodzieżowej.


Doda jest dosłownie wszędzie! Ameryki nie odkrywam. Szlag mnie jedynie trafia, iż po mino tego, że wcale nie chcę, jestem faszerowana (kilkunastokrotne !!!) w ciągu dnia jej wizerunkiem. I nie jest to wcale śmieszne.

Czuję, że albo to ja wariuję, albo ten świat kompletnie oszalał. Jadę tramwajem - Doda. Przechodzę przy kiosku - na pierwszych stronach bulwarówek - Doda. Włączam telewizor - Dada. W Internecie - Doda.

Doda jeździ samochodem. Doda rozstaje z Radziem. Dada coś reklamuje. Doda wydaje nową płytę... Ba! Mało tego! Doda doczekała się specjalnego wydania Bravo poświęconego tylko jej osobie. Jako bonus naklejki z Dodą i gigantyczny plakat Dody. Doda, Doda, Doda.

Na litość Boską!! Ja się pytam gdzie jest umiar! Mogłabym napisać naprawdę wiele niepochlebnych słów na temat tej artystki. Nie ukrywam, że jej nie lubię, ale nie zamierzam jej też tu oceniać.

Wyszła ostatnio dość interesująca pozycja prof. W. Godzica pt. „Znani z tego, że są znani”. Jest to książka, w której autor pochyla się nad zjawiskiem celebrities.

Celebrities to gwiazdy współczesnego społeczeństwa konsumpcjonistycznego, to osoby znane i/lub sławne. (W. Godzic Znani…, Warszawa 2007, s. 20)

Zatrważające - jednak zdaje się prawdziwe - są słowa W. Godzica, który dodaje:

…refleksja nad celebrities jest podstawą do zrozumienia dynamiki mechanizmów kultury, w którym żyjemy… celebrities nie błyszczą na peryferiach kultury, ale w samym jej centrum… nie są żałosnym marginesem, ale esencją kultury, jakiejkolwiek kultury – także wysokiej, także wtedy, gdy ta z jakiś powodów jest obrażona na jej popularną odmianę. (W. Godzic Znani… s. 20)

Zastanówmy się kim jest Doda? Jest to artystka o co najmniej przeciętnych zdolnościach wokalnych, dość zgrabnej figurze, pewności siebie i ekscentrycznym usposobieniu (bądź kreującym takowe). Nie wzięła się z nikąd, sławę przyniósł jej program Bar, który później - na marginesie - zmieszała zresztą z błotem. Zaczęła świadomie kreować swój wizerunek wyluzowanej, wulgarnej, rozerotyzowanej showmanki. Dada to już właściwie dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. To jasne, że miło jest pewnie  pławić się w blichtrze i świetle jupiterów, ale tu zdaje się liczyć jedynie kasa, kasa, kasa.
wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
KOMENTARZE
2007-12-13 18:16:16
| masz
masz
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: ingrid-superstar
avatar

O mnie
brak danych
W serwisie od:
15.03.2007
Przyjaciół:
12
Dodaj do znajomych

 
INNE OD ingrid-superstar
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje