Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Red Bull X-Fighters w Polsce!

dodano 23.06.2008
Red Bull X-Fighters w Polsce!

Stadion X-lecia, świadek sukcesów polskiego sportu minionej epoki, po 25 latach ponownie stanie się areną międzynarodowej rywalizacji.


W sobotę 6 września 2008 roku powstanie tam najbardziej nowatorski tor do freestyle motocrossu. Tej nocy 35 000 widzów będzie dopingować najlepszych na świecie zawodników FMX podczas finału globalnych zawodów Red Bull X-Fighters. Będzie to ostatnie tak ogromne wydarzenie odbywające się na Stadionie X-lecia, które będzie miało miejsce na chwilę przed rozpoczęciem prac demontażowych i rozpoczęciem budowy nowego Stadionu Narodowego.  To również pierwsza w historii edycja zawodów Red Bull X-Fighters w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.


To będzie godne pożegnanie legendarnego Stadionu X-lecia, którego historia została napisana przez wielkie sportowe wydarzenia. Budowla, która przez dekady była najważniejszym obiektem sportowym powojennej Polski, po raz ostatni odżyje 6 września w przeddzień rozpoczęcia prac demontażowych, poprzedzających budowę nowego Stadionu Narodowego.
Zawody Red Bull X-Fighters Super Session Warsaw – w ramach nowej lokalizacji finału serii  2008 – zostaną rozegrane właśnie na tym historycznym obiekcie. Będzie to pierwsza okazja do zobaczenia tych słynnych zawodów w Polsce. Stadion X-lecia raz jeszcze zabłyśnie w blasku fleszy, ożywając po dwudziestu pięciu latach na jedną noc po to, aby na oczach kilkudziesięciotysięcznej publiczności przyjąć światowe gwiazdy FMX i godnie przejść do historii.
W tym celu Stadion X-lecia zostanie zaaranżowany tak, aby bezpiecznie pomieścić

35 000 widzów. Zamontowane zostaną trybuny, powstanie dodatkowa infrastruktura, a na płycie boiska uformowany zostanie profesjonalny tor ziemny. Zawody Red Bull X-Fighters Super Session Warsaw swoją skalą będą zbliżone do meczów piłki nożnej, dlatego w ich przygotowaniach  i przebiegu aktywnie uczestniczyć będzie spółka PL 2012. Będzie to doskonała okazja dla koordynatorów krajowych ds. zabezpieczenia medycznego, bezpieczeństwa, stadionów oraz IT do zdobycia doświadczenia przydatnego podczas Euro 2012.
Nigdy wcześniej zawody tej rangi nie odbyły się w Polsce. Podczas tegorocznej edycji Red Bull X-Fighters rozegrano już rundy w Mexico City (Meksyk), Rio de Janeiro (Brazylia) i Fort Worth (USA), a najbliższa sesja już za niecały miesiąc w Madrycie (Hiszpania), kolejna 16 sierpnia  w niemieckim Wuppertalu. Red Bull X-Fighters Super Session Warsaw będzie zwieńczeniem tegorocznej rywalizacji i rundą finałową całego cyklu. Każda lokalizacja posiada własny motyw przewodni zawodów: w Meksyku są to tradycyjne walki byków, w teksaskim Fort Worth dominowało rodeo, Madryt ponownie zaatakuje swą corridą. Rytmy samby w Rio de Janeiro są doskonałym kontrastem dla klimatu industrialnego odcinka organizowanego w Niemczech. Red Bull X-Fighters Super Session w Warszawie będzie wielkim sportowym pożegnaniem wielkiej historii!
wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: tomasz_albecki
avatar

Opis z moblo.pl
"Jestem dobrą dziewczyną, ze złymi nawykami. Ciągle wplątuję się w historie, które mnie nie dotyczą, bagatelizu...
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD tomasz_albecki
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Partnerzy
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje