Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Dla kogo te stadiony?

Autor: filju
dodano 20.01.2012
Dla kogo te stadiony?

Pamiętacie filmy amerykańskie, w których główni bohaterowie mogą wejść na stadion piłkarski w środku nocy? Albo sceny z wielu seriali, gdzie zwykli ludzie mogą swobodnie trenować na sportowej arenie podbiegi po schodach niczym Rocky Balboa?


Brzmi fajnie, ale jeśli nie jesteście VIP-ami, to możecie pomarzyć o takiej rozrywce… I nie chodzi o to, że brakuje stadionów, bo na Euro 2012 powstaje ich całkiem sporo. Jednak te obiekty pozostają zamknięte dla przeciętnego Kowalskiego. Patrząc na wybudowane już stadiony piłkarskie na Euro, wszystkie są dla nas obietnicą:kolejnych miejsc na koncerty, na wszelkiego rodzaju zawody sportowe i oczywiście mają gwarantować niezapomniane przeżycia. I zgadzam się z tym całkowicie – w końcu w Warszawie spotkamy się nie na Torze Służewieckim na koncercie wielkiej gwiazdy popu, Katowicki Spodek zapewne powoli zacznie ustępować miejsca wrocławskiemu stadionowi i już tylko patrzeć, kiedy wszystkie festiwale w Trójmieście przeniesione będą do Baltic Areny… A gdyby tak móc wejść na stadion o każdej porze dnia i nocy – bez względu na to, czy aktualnie tam się coś dzieje, czy nie. Nie każdy jest zagorzałym kibicem czy fanem koncertów. Traktując stadiony tylko w tych kategoriach tak naprawdę zamykamy je na ludzi. Powstają kolejne obiekty, które będziemy znać tylko z telewizji i z fotografii z gazet. Z których nie będziemy korzystać, a tylko patrzeć na nie zza ogrodzenia, jak na wirujące płatki śniegu w szklanej kuli latem. Może więc warto podjąć próbę i przekonać ludzi, że stadiony powinny być powszechnie otwarte? Tak, żeby jednoczyły ludzi, żeby były miejscem spotkań na co dzień, a nie tylko rozbłyskały od święta? Według mnie warto. Pozostaje pokładać nadzieję w kolejnych, nowych inwestycjach tego typu obiekty.
   Dla kogo te stadiony? - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: filju
avatar

O mnie
W serwisie od:
24.11.2009
Dodaj do znajomych

 
INNE OD filju
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje