Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Kredyty - czym się różnią?

dodano 06.12.2011
Kredyty - czym się różnią?

Istnieje wiele rodzajów kredytów. Wiele osób zastanawia się, który kredyt wybrać i dlaczego akurat ten. Poniższy artykuł prezentuje kilka najważniejszych informacji odnośnie kredytów oferowanych na rynku bankowym.


Oto krótka charakterystyka:


Kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny jest kredytem zaciągany na najdłuższy okres czasu. Podstawowym celem takiego kredytu jest spłacanie nieruchomości. W takim kredycie naszym zabezpieczeniem kredytowym jest samo mieszkanie, które kupujemy, lub inne, które już posiadamy.

Kredyt hipoteczny zaciąga się przeważnie na kilkadziesiąt lat, kwota raty i długość okresu spłacania zależy również od zaciąganej kwoty, jak i samej wpłaty własnej.

Kredyt hipoteczny jest najbezpieczniejszy z dostępnych na rynku kredytów.
Kredyt gotówkowy
Kredyt gotówkowy to pożyczka w formie gotówki. Kredyt taki musimy spłacić w określonym czasie i w okeślonych ratach. Kredyty gotówkowe mogą być zaciągane w dowolnej kwocie i na dowolny okres czasu - zależy to wyłącznie od naszej zdolności kredytowej.

Banki oferują często swoim stałym klientom możliwość kredytu gotówkowego dostępnego w ciągu nawet kilkunastu minut. W ten sposób mogą oni bardzo szybko zrealizować daną potrzebę bez konieczności długiego stania w kolejce i sprawdzania zdolności kredytowej w różnych instytucjach.
Kredyt konsolidacyjny
Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak kredyt który uzyskujemy, aby spłacić inne zadłużenia lub zobowiązania względem innych ludzi, firm czy organizacji.

Kredyty takie są dużo tańsze od tradycyjnych, które "zalegają nam w portfelu", jednocześnie rozłożone na dłuższy termin. Zabezpieczeniem takiego kredytu jest często hipoteka. Wszystkie procedury, jakie musimy załatwić, aby starać się w uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego są takie same, jak w przypadku innych kredytów. Jednym z podstawowych zadań jest przygotowanie dla banku niezbędnych zaświadczeń o wysokości naszych dochodów. Bardzo ważne jest również przygotowanie wszelkich dokumentów związanych z naszą nieruchomością, która będzie zabezpieczeniem kredytu.

Banki udzielające takich kredytów oferują długi okres kredytowania, a także korzystne oprocentowanie. Inną zaletą kredytów konsolidacyjnych jest to, że można go wziąć w wybranej przez nas walucie i w trakcie spłacania kredytu zamienić na kredyt złotówkowy, nie ponosząc dodatkowych opłat.
Kredyt chwilówka
Pożyczka krótkoterminowa oferowana często (ale nie wyłącznie) przez podmioty, które nie są instytucjami bankowymi. Często takie firmy oferują swój kredyt na tzw. "dowód" czyli bez konieczności sprawdzania historii kredytowej osoby zaciągającej kredyt. Dodatkowo kredyt taki jest często dostępny bardzo szybko oraz nie wymaga znacznych formalności.

Niewątpliwym minusem takiej formy kredytowania jest większe oprocentowanie od marży naliczanej przez banki. Wynika to bezpośrednio z większego ryzyka, jakie podejmują osoby udzielające tej formy kredytu.
   Kredyty - czym się różnią? - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: arek7373
avatar

O mnie
W serwisie od:
06.12.2011
Dodaj do znajomych

 
INNE OD arek7373
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje