Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Studia z przyszłością

dodano 02.12.2011
Studia z przyszłością

Człowiek nie jest istotą idealną. Niejednokrotnie nie jest odporny na szkodliwe działanie nieprzyjaznego środowiska. Nie może pracować bez przerwy, a w trakcie wykonywania żmudnych i powtarzalnych czynności mogą pojawiać się liczne błędy.


Studia na kierunku Automatyka i Robotyka na Politechnice Warszawskiej mają na celu przygotowanie specjalistów w dziedzinie projektowania, wdrażania i utrzymywania w ruchu nowoczesnych układów sterowania. Tak więc automatyka zajmuje się sterowaniem bez udziału człowieka lub z ograniczonym jego udziałem. Dyscyplina ta korzysta z osiągnięć informatyki, elektroniki, fizyki i matematyki. Robotyka natomiast zajmuje się projektowaniem, sterowaniem i zastosowaniem robotów. Roboty natomiast zastępują człowieka w wykonaniu wielu ciężkich i niebezpiecznych zadań. Robotyka i automatyka to dziedziny ściśle ze sobą związane.

W procesie przyswajania wiedzy bardzo ważne jest praktyczne podejście do nauki. Studia realizowane na Politechnice Warszawskiej nastawione są właśnie na prace praktyczne – projekty i laboratoria, które stanowią połowę zajęć. Udostępnione dobrze wyposażone laboratoria, liczne prężnie działające koła naukowe oraz ożywiona wymiana studentów pozwala zgłębiać zainteresowania studentów.
Szczegółowe informacje na stronie: http://airmgr.elka.pw.edu.pl/
Szerokie perspektywy pracy

Każdego roku na rynek pracy jest wypuszczana niewielka liczba absolwentów Automatyki i Robotyki. Natomiast w całym kraju, a także za granicą zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie każdego roku rośnie. Absolwenci Politechniki Warszawskiej – uczelni z doświadczeniem w kształceniu na wyżej wymienionym kierunku bez problemu znajdują zatrudnienie zarówno w polskich, jak i zagranicznych uczelniach. Walorem absolwentów są duże umiejętności praktyczne nabyte podczas realizacji projektów laboratoryjnych oraz zadań projektowych. Jednak do realizacji takich zadań konieczna jest wiedza teoretyczna. Połączona z chęcią samodoskonalenia i umiejętnością dostosowywania się do zmieniających się warunków na rynku pracy stanowi podstawę dla dobrego pracownika/naukowca.

Po co kształcić specjalistów w dziedzinie Automatyki i Robotyki?

Praktycznie wszystkie obecne systemy automatyki wykorzystują komputerowe systemy sterowania, realizujące specjalne algorytmy sterowania. Specjalista z dziedziny automatyki i robotyki musi więc nie tylko dysponować wiedzą umożliwiającą zaprojektowanie dobrego algorytmu, ale też mieć odpowiednie przygotowanie informatyczne, które pozwoli na implementację algorytmu. Bardzo często projektowane systemy automatyki są częścią większego systemu. Istotna jest więc wiedza z zakresu integracji systemów informatycznych, w tym sieci.
   Studia z przyszłością - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: apastusiak
avatar

O mnie
W serwisie od:
02.12.2011
Dodaj do znajomych

 
INNE OD apastusiak
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje