Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Outsourcing – opcja czy konieczność?

dodano 21.11.2011
Outsourcing – opcja czy konieczność?

Według IPSOS niemal 60% firm ogranicza swoje wydatki, korzystając z outsourcingu. Czy jest to chwilowa moda czy może silny trend, za którym będą podążać wszystkie organizacje?


Procesy biznesowe
Coraz popularniejszą tendencją jest outsourcing procesów biznesowych (BPO) i finansowo – księgowych. W Polsce, jak donosi Instytut Outsourcingu na podstawie badań przeprowadzonych przez MillwardBrown SMG/KRC, rynek ten wycenia się na 3 mld 960 mln zł. Według tegorocznego raportu ABSL (Association of Business Service Leaders) do końca 2011r zatrudnienie w polskim sektorze nowoczesnych usług biznesowych wzrośnie do 75,5 tys. Dla porównania – w 2008r było 46,5 tys. Tym samym dla zagranicznych inwestorów w ciągu najbliższych 3-5 lat możemy stać się najważniejszą lokalizacją w Europie, i jedną z 5 wiodących na świecie. Sektor usług biznesowych staje się naszą domeną i znakiem rozpoznawczym. Nie ma drugiej takiej branży, w której możemy, już niedługo, stać się jednym z globalnych liderów.
Powstaje coraz więcej centrów finansowo – księgowych, jak na przykład Accenture, IBM czy Atos Origin, które prowadzą zewnętrzne działy finansowe dla zagranicznych i rodzimych firm. Najwięcej tego rodzaju ośrodków rozwija się w Krakowie, zwanym doliną outsourcingową, ale również we Wrocławiu, Łodzi, Katowicach czy Warszawie. Trafiają one na podatny rynek, gdyż podzlecanie procesów biznesowych przynosi znaczne oszczędności – od 10 do nawet 50% mniej wydatków na obsługę księgową i raportowanie. Firma nie musi ponosić kosztów związanych z zatrudnianiem, szkoleniem i ubezpieczaniem pracowników oraz inwestować w utrzymanie lub wynajęcie powierzchni biurowych czy też zakup narzędzi niezbędnych do pracy. Zmniejszenie kosztów jest procesem rozłożonym w czasie, a rzeczywiste efekty finansowe można zaobserwować średnio po roku lub maksymalnie 2 latach. Dodatkowe korzyści wynikające z outsourcingu procesów biznesowych czy finansowo - księgowych to podniesienie wydajności pracy, dostęp do specjalistycznej wiedzy, oszczędność czasu, minimalizacja ryzyka błędnej realizacji procesów oraz wysoki poziom zachowania poufności danych.
Urządzenia biurowe i systemy
U podstaw funkcjonowania każdej firmy bądź instytucji, niezależnie od jej wielkości, leżą procesy produkowania, obiegu i przechowywania dokumentów, które generują znaczne koszty. W dużych firmach i korporacjach oscylują one wokół 5-15% rocznych przychodów, a w małych i średnich przedsiębiorstwach sięgają odpowiednio blisko 3%. Koszty te będą się powiększały, ponieważ liczba drukowanych informacji wzrasta z każdym rokiem. Outsourcing urządzeń drukująco - kopiujących może obniżyć koszty druku nawet o kilkadziesiąt procent. Podzlecanie jest wygodnym sposobem realizowania potrzeb związanych z drukowaniem, kopiowaniem, skanowaniem czy faksowaniem, a dodatkowo umożliwia dostęp do najnowszych technologii związanych za zarządzaniem dokumentem czy bezpieczeństwem danych bez konieczności ich zakupu. Usługę tą oferuje ARCUS S.A., dystrybutor sprzętu i rozwiązań firmy Kyocera Mita oraz jeden z największych dostawców zintegrowanych systemów zarządzania dokumentami i korespondencją. Firma korzystająca z usługi nie musi martwić się o serwis urządzeń, dostępność materiałów eksploatacyjnych, ich poprawne funkcjonowanie, koszty amortyzacji i ubezpieczenia, czy też stan techniczny. Wszystko to leży w obrębie obowiązków firmy, która taki sprzęt udostępnia. Miesięczne koszty użytkowania są stałe i mogą być pokrywane z bieżących środków obrotowych, co w rezultacie zwiększa płynność finansową firmy i pozwala na łatwe budżetowanie kosztów oraz ich kontrolę. Outsourcowany sprzęt i rozwiązania systemowe, wybierane są na podstawie analizy potrzeb klienta, związanych między innymi z wykorzystywanymi funkcjami urządzeń, ich obciążeniem, czy częstotliwością druku w kolorze. „W naszej ofercie znajduje się praktycznie cały asortyment rozwiązań, począwszy od drukarek laserowych i nowoczesnych urządzeń wielofunkcyjnych Kyocera Mita, przez innowacyjne systemy wysyłki korespondencji masowej, a skończywszy na oprogramowaniu wykorzystywanym do zarządzania obiegiem dokumentów. W ramach usługi outsourcingu ARCUS Kyocera MDS oferujemy sprzęt drukująco – kopiujący, który cechują najniższe koszty eksploatacji oraz ponadprzeciętna trwałość.Jest to także spersonalizowany system wsparcia i obsługi technicznej oraz dostosowany do konkretnego biznesu pakiet oprogramowania pozwalający na ciągłe optymalizowanie produkcji dokumentów, obniżanie kosztów czy zarządzanie użytkownikami i flotą urządzeń ” mówi Łukasz Rumowski z ARCUS S.A. Outsourcing oznacza również korzyści operacyjne, jak usprawnienie procesów przechowania dokumentów, zwiększenie komfortu pracy czy przypisanie odpowiedzialności za prawidłowe funkcjonowanie urządzeń ich właścicielowi.
   Outsourcing – opcja czy konieczność? - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: futurepr
avatar

O mnie
W serwisie od:
21.10.2011
Dodaj do znajomych

 
INNE OD futurepr
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje