Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Źle jesz- szkodzisz swojej głowie

dodano 10.08.2011
Źle jesz- szkodzisz swojej głowie

Artykuł na temat złego odżywiania i jego skutków czyli o tym jak nieodpowiednie jedzenie może niekorzystnie wpływać na nasze myślenie, wygląd i samopoczucie.


O tym, że złe odżywianie ma wpływ na nasz wygląd i samopoczucie wiadomo od dawna. O tym, że może spowodować zaburzenia w organizmie również zdajemy sobie sprawę. Jednak mało kto wie, że nieprawidłowe odżywianie może mieć również niekorzystny wpływ na nasz umysł i psychikę.

Naukowcy udowodnili, że niekorzystna dieta Dukana może być jednym z czynników wywołujących zaburzenia psychiczne. Mowa tutaj głównie o dietach składających się z fast- foodów, nadmiaru cukrów, soli i tłuszczu. Jeżeli nasza dieta nie obfituje w ryby, mamy większą szansę na depresję niż te osoby, które ryby w diecie posiadają. W przypadku depresji istotne jest bowiem odpowiednie zaopatrzenie organizmu w kwasy tłuszczowe Omega -3, których w naturalny sposób dostarczają nam właśnie ryby. Natomiast w przypadku schizofrenii, powodem może niedobór w diecie produktów bogatych w witaminy antyoksydacyjne. Nieprawidłowy sposób odżywiania ma również wpływ na nasze wahania nastrojów. Jeżeli dostarczymy organizmowi nadmiar cukru typu ksylitol, będziemy pobudzeni, wręcz w stanie chwilowej euforii. No właśnie, w stanie chwilowej euforii. Poziom cukru we krwi opadnie, a nasz nastrój znacznie się pogorszy i już huśtawka nastroju gotowa.

Jedzenie produktów ubogich w podstawowe składniki odżywcze powoduje również problemy z przyswajaniem wiedzy. Nie umiemy się skoncentrować, przez co proces nauczania się jest zaburzony.

Należy sobie wreszcie uświadomić, że jedzenie typu maizena naprawdę wpływa na całe nasze życie. Jak widać nie tylko na aspekty fizycznego naszego organizmu, ale również na psychiczne. Tym samym, na własne życzenie stajemy się ludźmi chorymi zarówno na ciele jak i na duszy. A to nie prowadzi do niczego dobrego.


 
   Źle jesz- szkodzisz swojej głowie - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: zamirafal
avatar

O mnie
W serwisie od:
19.07.2011
Dodaj do znajomych

 
INNE OD zamirafal
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Partnerzy
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje