Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Pakuj z głową, czyli ABC udanego wyjazdu

Autor: 5tka_pr
dodano 04.08.2011
Pakuj z głową, czyli ABC udanego wyjazdu

Pakowanie przed wyjazdem przyprawia Cię o ból głowy? A może zastanawiasz się co zrobisz, gdy znowu zapomnisz ze sobą ważnych dokumentów lub leków? Podpowiadamy jak nie zwariować w ferworze wakacyjnych wojaży.


Pakowanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności na świecie – pogodowe figle, nieprzewidziane wypadki i limity lotniskowe skutecznie pomagają nam odłożyć je na ostatnią chwilę. Jeszcze gorzej sprawa maluje się, kiedy przychodzi do wyjazdu naszych dzieci. Te starsze może i wiedzą co spakować, ale najczęściej nie mają pojęcia jak. Po kilku godzinach podróży istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyjęte ubrania będą miały tyle zmarszczek, co strusia szyja, a na rzecz np. lekarstw wezmą siedemnasty T-shirt. Trzeba więc pomóc naszym milusińskim, a po drodze znaleźć sposób na własne szaleństwo. W tym celu wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad:

• Na dwa tygodnie przed wyjazdem zacznij robić listę rzeczy, które należy zabrać. Najlepiej umieść ją na drzwiach lodówki i stopniowo dopisuj / skreślaj poszczególne pozycje. Konfrontuj listę z aktualnymi prognozami pogodowymi.

• Tydzień przed wyjazdem postaw walizkę czy plecak w kącie pokoju i powoli kompletuj swój bagaż, analogicznie zaproponuj takie rozwiązanie swojemu dziecku.

• Dzień lub dwa przed urlopem dokładnie przeanalizuj swoją listę i zważ całość (opłaty za nadbagaż mogą znacznie nadszarpnąć twój wakacyjny budżet). Listę daj też dziecku, będzie bardzo pomocna przed podróżą powrotną.

• Nie zapomnij o umieszczeniu wszelkich kosmetyków w kuferku – nie ma większej nieprzyjemności niż szukanie pralni po przyjeździe.

• Szczególnie zadbaj o lekarstwa, zwłaszcza jeżeli pomagasz dziecku. Warto poprosić je o ustawienie przypomnienia w telefonie o porze zażycia specyfiku.

• Najcięższe rzeczy umieść na spodzie - obowiązkowo, jeżeli pakujesz plecak. Tym sposobem znacznie ograniczysz możliwość nadwyrężenia kręgosłupa.
I najważniejsze - nie daj się zwariować i pamiętaj, że nie wszystko w czasie wakacyjnego pobytu da się przewidzieć. Co nie znaczy, że do nietypowych zdarzeń losowych nie możemy się odpowiednio przygotować. Nie zawsze bowiem istnieje możliwość nabycia rzeczy, której się zapomniało w miejscu wypoczynku, lub jest to po prostu bardzo kosztowne. Jeszcze trudniej cieszyć się wakacjami bez swoich dokumentów czy bez stale przyjmowanych leków. Zwykle w takich sytuacjach załamujemy ręce, wychodząc z założenia, że dosłanie czegoś pocztą będzie zbyt długie, a usługa kurierska kosztowna. Całe szczęście ten problem też należy już do przeszłości.

Na rynku działa coraz więcej tzw. brokerów kurierskich, oferujących te same usługi co duże firmy kurierskie w dużo niższej cenie. W ten sposób przesłanie sobie lub dziecku paczki czy dokumentów wcale nie musi być kosztowne. Przykładowo – za przesyłkę dokumentów typu paszport, czy małą paczkę do naszej pociechy, która dotrze już następnego dnia, na terenie Polski zapłacimy poniżej 20 złotych. Nie jest również problemem, kiedy sami czegoś zapomnimy – wystarczy złożyć zamówienie w serwisie brokerskim, poprosić o pomoc członka rodziny lub znajomego, a zostanie wysłany do niego kurier z odpowiednimi instrukcjami. - W wakacje realizujemy sporo zamówień z przesyłanymi dokumentami, zapomnianym z domu sprzętem albo częściami garderoby. Nasi kurierzy często dostarczają przesyłki do ośrodków wczasowych, a nawet bagaże do zagranicznych hoteli. Przyjmujemy zamówienia również w niedziele i święta.- mówi Grzegorz Mazik – Wietrzyński z serwisu brokerskiego 4Logis.pl

Jak widać, udogodnień jest pod dostatkiem, dlatego nie bójmy się zatrzymać na chwilę i wytłumaczyć sobie, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nie ma sensu zarywać nocy, kiedy nasza pociecha czegoś zapomni. Tym sposobem będziemy mogli skupić się na radości z wypoczynku lub oczekiwaniu na promieniejące szczęściem twarze naszych dzieci.

Grzegorz Mazik-Wietrzyński, 4Logis.pl
   Pakuj z głową, czyli ABC udanego wyjazdu - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: 5tka_pr
avatar

O mnie
W serwisie od:
30.07.2010
Dodaj do znajomych

 
INNE OD 5tka_pr
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Partnerzy
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje