Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Zadbaj o środowisko... w filmowym stylu

dodano 04.08.2011
Zadbaj o środowisko... w filmowym stylu

Jak troszczysz się o środowisko? Pamiętasz o segregowaniu śmieci, zakręcasz wodę podczas mycia zębów i używasz wyłącznie energooszczędnych żarówek? Teraz możesz wziąć udział w konkursie filmowym i być jeszcze bardziej eko.


Do ochrony środowiska zachęcają już nie tylko członkowie ekologicznych organizacji czy nauczyciele w szkołach, ale także media i celebryci. Gwiazdy tworzą fundacje, angażują się w edukację proekologiczną i działania mające na celu ochronę natury. Mimo docierających do nas ze wszystkich stron apeli, świadomość dotycząca ekologii nadal jest niewielka. Wiele osób wychodzi z założenia, że zbieranie makulatury, oszczędzanie energii czy wody jest bezcelowe, bo większość i tak tego nie robi. Tymczasem jeśli w ciągu dziesięciu sekund z kranu spadnie sześć kropel wody, to na dobę daje to nam nawet 12 straconych litrów. W tygodniu straty wynoszą ponad 80 litrów, a w ciągu roku – aż 4 tysiące litrów! Dlatego tak ważne jest pokazywanie, że nawet najmniejsze inicjatywy mają znaczenie i przekonywanie, że warto porzucić dotychczasowe złe nawyki i zmienić styl życia. Nie od dziś wiadomo, że skuteczniejsza od przekazywania wyłącznie teoretycznej wiedzy jest nauka połączona z zabawą. Dzięki wielu edukacyjnym inicjatywom, które zwracają uwagę na to, jak ważna jest ochrona środowiska, można wziąć przyszłość Ziemi w swoje ręce, a przy tym dobrze się bawić.
Przyjazna moda?
Ochrona środowiska to już nie tylko konieczność – to także moda i styl życia. W złym guście jest dziś robienie zakupów w sklepach oferujących produkty wytwarzane przez firmy niszczące lasy tropikalne czy zanieczyszczające oceany. Za to przychylnie patrzy się na tych producentów, którzy wspierają ochronę natury, np. tworząc ekologiczne fundacje. Moda na ekologię obejmuje także branżę odzieżową – coraz popularniejsze są na przykład ubrania z organicznej bawełny czy materiałów wytworzonych dzięki recyklingowi. Specjalne linie ubrań wytworzonych w taki sposób wprowadzają nie tylko wielcy projektanci, ale także sklepy sieciowe. Dużym zainteresowaniem cieszy się także organiczna żywność. Jeżeli wybieramy się na zakupy, warto wziąć z domu nadającą się do wielokrotnego użycia torbę materiałową. A jeśli o tym zapomnimy, lepiej, zamiast kolejnej „foliówki” wybrać torbę papierową. Wbrew pozorom nawet prowadząc samochód można być bardziej eko – wystarczy tankować paliwo z biododatkami i stosować się do zasad ecodrivingu. Przyczyniać się do ochrony środowiska możemy także poprzez korzystanie z alternatywnych źródeł pozyskiwania energii – w tym celu można na przykład zainstalować na dachu kolektory słoneczne. Wesprze nas w tym Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za środków Funduszu możemy otrzymać znaczne dofinansowanie do kredytu na zakup i montażu solarów. Taka specjalna pożyczka dostępna jest w Banku Ochrony Środowiska.
   Zadbaj o środowisko... w filmowym stylu - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: fundacjaproterra
avatar

O mnie
W serwisie od:
04.08.2011
Dodaj do znajomych

 
INNE OD fundacjaproterra
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Partnerzy
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje