Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Starcraft, Doom i Wolfenstein w kalkulatorze

dodano 26.07.2011
Starcraft, Doom i Wolfenstein w kalkulatorze

Jeśli na Facebooku zadalibyśmy pytanie: na czym najbardziej lubicie grać w gry wideo i zdecydowalibyśmy się na tzw. opcję ankiety, to na naszej proponowanej liście na pewno znalazłyby się: „PC” „Xbox360” „PS3” „Wii” „DS”.


Oczywiście jak na porządną ankietę przystało była by również możliwa odpowiedź „nie gram”. Okazuje się jednak, iż w całej tej wyliczance można zaproponować odpowiedź „kalkulator”.
Nie chodzi oczywiście o kalkulator służący do tzw. podstawowych obliczeń jaki możemy zabrać ze sobą na maturę z matematyki, ale o kalkulator graficzny.
Obecnie te niewielkie, jak na swoje możliwości obliczeniowe urządzenia, to małe komputery wyposażone w duże wyświetlacze, procesory i pamięci. Niektóre z nich, jak na przykład Casio Class Pad 330 posiadają ekrany dotykowe i 32 bitowe procesory. Co więcej część z nich umożliwia programowanie w językach C, C++ czy Pascal.
Z myślą o kalkulatorach stworzono wiele gier logicznych, karcianych, ale nie tylko. Bilard, Tetris Bomber Man 2, PacMan a nawet Mario Bros, to tylko niektóre z wielu tytułów, w których możemy zagrać na kalkulatorze.

Darmowe pakiety oprogramowania pozwalają na własne programowanie kalkulatora. Dodatkowo dzięki udostępnianym za darmo, bibliotekom graficznym, instrukcjom, arkuszom kalkulacyjnym, programom czy aktualizacjom użytkownicy mogąc tworzyć nowe gry i programy.
Niektórzy z użytkowników poszli w tej kwestii o krok dalej, uruchamiając na kalkulatorach takie legendarne produkcje jak Doom, Wolfenstein 3D (na Casio FX-9860G) czy Starcraft, zachowując przy tym ich grywalność.
Czy zatem kalkulator graficzny można uznać za kolejną obok komputerów, konsol czy telefonów platformę „do grania”?
Gry, to ciekawy i fascynujący, wiele uczący (programowanie) dodatek, który demonstruje wszechstronność tego urządzenia. Wydaję się jednak, że droga kalkulatora jest inna i jej celem nie jest rywalizacja z najnowszymi modelami smartfonów, a bardziej poszerzenie swojej „oferty” możliwych obliczeń. Współczesne kalkulatory graficzne radzą sobie z całkami nieoznaczonymi, równaniami różniczkowym, szeregiem Taylora, umożliwiają działania na macierzach. Sprawdzają się przy testowaniu hipotez matematycznych, obliczeniach finansowych czy kreśleniu wykresów. Są również wykorzystywane do analiz temperatury, natężenie światła oraz napięcia elektrycznego. Gry nie są ich domeną, jednak z drugiej strony, kilkanaście lat temu wielu zadawało sobie pytanie, po co komu gry w telefonach komórkowych.
   Starcraft, Doom i Wolfenstein w kalkulatorze - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: buzzer_o
avatar

O mnie
W serwisie od:
05.11.2010
Dodaj do znajomych

 
INNE OD buzzer_o
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje